Na zozname slovenských dodávateľov McDonald’s pribudol výrobca poctivých sirupov

mccafe_kitl

Malý tuzemský výrobca nápojov Kitl začne 13. júna dodávať kaviarňam McCafé jednu zo svojich „vlajkových lodí“ – Kitl Syrob Grapefruit. Spoločnosť so zlatými oblúčikmi tak rozširuje svoje portfólio dodávateľov o ďalšiu českú značku. Kitl sa zaradí k domácim dodávateľom vajec a ďalších potravín, ktorí sa úspešne vyrovnali s tvrdými pravidlami McDonald´s.

McDonald’s rozšíri v polovici júna ponuku tuzemských potravín. K slovenským vajciam od Schubert Partners, šunke Lenc a ďalším sa pridá čapovaný grapefruitový sirup od firmy Kitl, ktorý bude v ponuke vo všetkých McCafé. „Spojenie značiek McCafé a Kitl dáva zmysel. McCafé oslovuje podobných zákazníkov ako my, teda ľudí, ktorým ide o kvalitu a ktorí ju vedia oceniť,“ hovorí konateľ spoločnosti Kitl Jan Vokurka.

Tri roky driny

Vyhovieť a prispôsobiť sa prísnym pravidlám, ktoré McDonald’s nastavuje pre seba i svojich dodávateľov, trvalo podľa konateľa spoločnosti Kitl Jana Vokurku tri roky. „Bolo zložité nastaviť všetko, aby sme mohli dodávať do McDonald’s, a sme na to patrične hrdí, že sme prešli. Je nutné zdôrazniť, že sme malý výrobca a naše možnosti sú obmedzené. Celý proces výberu nás kvalitatívne veľmi posunul dopredu a za túto školu sme vďační,“ hovorí Jan Vokurka z Kitlu s tým, že jeho štandardným odbytiskom sú popri vlastnom e-shope i obchody so zdravou výživou.

Tvrdé pravidlá nadnárodnej siete reštaurácií vysvetľuje za oddelenie kvality McDonald’s Ivo Lamich. „Naši dodávatelia musia mať potraviny v špičkovej kvalite, pretože toto od nás zákazníci očakávajú. Takisto výrobný proces komodít by mal byť šetrný k prírode. Sami na to úzkostlivo dbáme. Zo všetkých týchto dôvodov nám neprejde sitom toľko českých firiem, koľko by sme na spoluprácu radi privítali. Ale práve grapefruitový Syrob a výrobca Kitl dokladajú, že i malá firma môže byť skvelým dodávateľom pre McDonald’s,“ hovorí a dodáva, že v prípade úspešnej obojstrannej spolupráce je možné i jej rozšírenie.

O novinke v McCafé:

Kitl Syrob Grapefruit s dužinou sa bude miešať priamo pred zákazníkom v McCafé. Základom limonády je Kitl Syrob Grapefruit s dužinou, ide o poctivý sirup so 100 % ovocným podielom, čo znamená, že 100 ml sirupu sa vyrába zo 104 ml grapefruitovej šťavy a dužiny. Grapefruity vo výrobku pochádzajú z Karibiku, domoviny grepov. Cukor v sirupe je český, repný. Celý sirup sa vyrába za studena a vďaka tomu obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných i chuťových látok.