Naši ľudia

Kto stojí za stálym úspechom McDonald’s v SR? Zoznámte sa s tými, ktorí sa dnes a denne prebúdzajú s myšlienkou, ako robiť svet McDonald’s ešte lepším.

people_0007_rogacz

TOMASZ ROGACZ – Managing Director CZ & SK

„McDonald’s – food, folks, fun“

Tomasz Rogacz odštartoval svoju kariéru v McDonald’s v roku 2001 v Poľsku ako radový zamestnanec. Čo sa mu na práci páčilo, bol kolektív spolupracovníkov, pozitívna nálada, mladý duch a možnosť osobného i pracovného rozvoja. Našiel tu mnoho priateľov, s ktorými sa stýka dodnes. „McDonald’s sú pre mňa ľudia, priatelia, dôvera, zábava a zároveň aj možnosť rozvoja. Kde inde sa môžete z radového zamestnanca vypracovať až na generálneho riaditeľa? Od začiatku to pre mňa bola obrovská škola manažmentu v praxi,“ spomína na svoje začiatky.

V reštaurácii si prešiel mnohými manažérskymi pozíciami a vďaka tomu sa v roku 2008 dostal až do centrály, kde bol ako člen tímu National Operations zodpovedný napríklad za implementáciu McDrive a raňajkových menu v Poľsku. Od roku 2010 riadil z pozície Field Service Business Managera spoluprácu s franšízantmi a v roku 2011 bol vymenovaný za market managera pre Srbsko a Bosnu a Hercegovinu. Tieto dva trhy viedol veľmi úspešne tri roky. Aj preto bol 1. augusta 2014 vymenovaný za generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko.

Je presvedčený, že za úspešným príbehom McDonald’s stoja tak jeho zamestnanci, spolupracovníci, partneri a dodávatelia, ako aj samotní zákazníci. I napriek pracovným povinnostiam si nájde čas na odpočinok a zábavu. Medzi jeho záľuby patrí šport, kultúra a umenie.

people_0001_dostalova

LUCIE DOSTÁLOVÁ – HR Director CZ & SK

„McDonald’s – Hard work, hard fun.“

Lucie Dostálová pracuje v HR oddelení spoločnosti McDonald’s od začiatku roku 2012. V tomto odbore zbierala cenné skúsenosti v spoločnostiach T- Systems, TV Prima, Tesco či Beckam Coulter. Ihneď po nástupe do McDonald’s prešla v reštauráciách I. P. Pavlova a Južná Spojka I. prevádzkovým tréningom nevyhnutným pre porozumenie chodu reštaurácií. „Najzložitejšie pre mňa bolo zorientovať sa vo všetkých skratkách a žargóne používanom v McDonald’s. Je to dosť špecifický biznis,“ spomína na začiatky pôsobenia v spoločnosti.

Okrem personálnej agendy zodpovedá od roku 2014 aj za tréningové oddelenie. Za najväčšie úspechy vo svojej práci považuje zmeny, ktorými pod jej vedením tieto dve oblasti prešli. K najväčším zmenám patrí napríklad nastavenie moderného systému riadenia ľudských zdrojov v spoločnosti, zavedenie jedinečného moderného interaktívneho tréningového systému pre rozvoj zamestnancov či nastavenie nového systému odmeňovania v reštauráciách. Veľmi si váži aj ocenenie Zamestnávateľ bez bariér, ktoré spoločnosť získala v roku 2015. Z pozície HR Managera bola 1. marca 2016 vymenovaná do pozície HR Director CZ & SK.

Vo svojom voľnom čase sa venuje rodine. Má rada cestovanie, výlety po Českej republike, hudbu a tiež vybrané domáce práce, napríklad žehlenie. Miluje McFlurry s lentilkami.

people_0002_prosecka

IVANA PROSECKÁ – Finance Director CZ & SK

„Po nástupe do McDonald’s som tu začala tiež raňajkovať. A aby som sa priznala, poriadne raňajky si vždy užívam!“

Ivana Prosecká nastúpila do McDonald’s v máji 2013 na pozíciu finančnej riaditeľky. Vo svete financií a finančného riadenia sa pohybuje od ukončenia štúdií na obchodnej fakulte Vysokej školy ekonomickej. Pracovala napríklad v spoločnostiach ako Wrigley, TNT, Johnson&Johnson či Mibcon. „Po nástupe do McDonald’s som sa hneď medzi novými kolegami tak v reštaurácii, ako aj v servisnom centre cítila ako doma,“ hovorí.

V spojení s McDonald’s jej napadne motto: Láska je práca, pri ktorej city pracujú nadčas a rozum má dovolenku. Z ponuky reštaurácií si s radosťou dá cheesburger, zmrzlinu a vanilkový milkshake. Inak má rada ázijskú kuchyňu.

Voľný čas rada trávi so svojou rodinou a s ľuďmi, od ktorých sa môže niečo naučiť. Má rada prechádzky so psom a knihy. Najradšej si prečíta dobrú detektívku a Malého princa.

people_0004_sedlacek

JAROSLAV SEDLÁČEK – Operation Director CZ & SK

„McDonald’s je pre mňa predovšetkým spolupráca so skvelými ľuďmi, ktorí chcú stále zlepšovať zákaznícku skúsenosť.“

Jaroslav Sedláček je príkladom toho, že v McDonald’s je možné vypracovať sa z radového zamestnanca až do vrcholového manažmentu. Do McDonald’s nastúpil v lete roku 1998 ako brigádnik. „Cieľom bolo stráviť tu zopár mesiacov. Lenže od začiatku ma veľmi zaujala organizovanosť a prepracovanosť systému,“ spomína si. Od septembra toho istého roku teda do spoločnosti nastúpil na plný úväzok.

Z pozície crew postupne, vďaka talentu a podpore svojho vedúceho, postupoval stále vyššie, až do manažmentu reštaurácie. V roku 2003 sa stal vedúcim reštaurácie Južná Spojka I. a od roku 2005 úspešne viedol pražskú prevádzku Na Příkopech. Rok nato sa stal prevádzkovým konzultantom McOpCo (McDonald’s Operated Company) a od roku 2009 pôsobil tri roky na Slovensku v pozícii Operations Managera. Po návrate do Česka rozvíjal svoju kariéru ďalej. Absolvoval niekoľko kurzov, dva z nich dokonca na Hamburger University v Chicagu. V roku 2013 bol v rámci Európy určený ako jeden z top talentov a bol zaradený do High Potential Programu, ktorý v roku 2014 úspešne dokončil. Vďaka svojim schopnostiam bol potom v roku 2014 vymenovaný do pozície Multidepartment Head a viedol tak kľúčové oblasti podnikania spoločnosti. Od začiatku marca 2016 pôsobí na pozícii Operation Directora.

Okrem pracovných úspechov zbiera aj tie športové. Má rád futbal, hokej, tenis, vysokohorskú turistiku a beh. Pravidelne sa zúčastňuje na firemných športových dňoch a tiež bol jedným z bežcov v štafete McDonald’s v rámci pražského Maratónu. K jeho ďalším záľubám patrí cestovanie a predovšetkým rodina.

people_0005_svobodova

ZUZANA SVOBODOVÁ – PR/Communications Director CZ & SK

„McDonald’s – I’m really lovin‘ it!“

Zuzana Svobodová nastúpila do McDonald’s na pozíciu PR manažérky v septembri 2014 po predchádzajúcom pôsobení v spoločnostiach The Coca-Cola Company, Global Spirits a Ogilvy PR. Je si vedomá toho, že McDonald’s je spoločnosťou, ktorá mala, má a vždy bude mať záplavu fanúšikov, no rovnako tak aj zarytých odporcov.

Možnosť podieľať sa na pretváraní vnímania značky McDonald‘s tak, aby každý v Česku aj na Slovensku vedel, že táto značka je o kvalitnom jedle, širokej ponuke produktov, priateľskej atmosfére a skvelých ľuďoch, ktorí pod zlatými oblúkmi oboch krajín pracujú, je pre ňu obrovskou výzvou a zároveň aj cťou.

Pokiaľ nie je v plnom pracovnom nasadení, má rada pohyb. K najobľúbenejším aktivitám patrí tanec, snoubording a wakeboarding.

people_0008_sebek

MARCEL ŠEBEK – Legal Counsel CZ & SK

„Naším hlavným produktom nie sú hamburgery, no zážitky!“

Marcel Šebek začal pracovať v McDonald’s v októbri 2009 na pozícii Real Estate Project Managera a od roku 2013 tu zastáva pozíciu Legal Counsel. „Je jednoducho vzrušujúce brázdiť more biznisu na najlepšej lodi vo svojej kategórii. Od prvého momentu som mal radosť z fungujúcej spoločnosti a priateľského, až rodinného kolektívu,“ opisuje svoje prvé dni v spoločnosti. Pracovné skúsenosti začal zbierať hneď po maturite. Vtedy nastúpil do Polície ČR a vypracoval sa až do útvaru zaisťujúceho ochranu prezidenta republiky. Potom pôsobil na manažérskych pozíciách vo sfére civilnej bezpečnosti. Zastával napríklad miesto šéfa ochranky v pražskom hoteli Hilton.

Popri zamestnaní dokázal postupne vyštudovať bakalársky odbor na Policajnej akadémii ČR, Právnickú fakultu Západočeskej univerzity, kde získal magisterský a doktorský titul. Titul Ph.D. si dorobil na pražskej právnickej fakulte. Úspešne dokončil tiež Fakultu manažmentu na VŠE a mediálne štúdiá na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej. Zložil tiež advokátske skúšky pri Českej advokátskej komore. Ako právnik pôsobil v štátnej správe a pred nástupom do McDonald’s v spoločnosti Sekyra Group.

Keď má voľno, venuje sa rodine. Má rád dobré jedlo, knihy, cestovanie, prechádzky v prírode a šport – predovšetkým fitnes a beh.

people_0003_sediva

IVANA ŠEDIVÁ – Marketing Director CZ & SK

„McDonald’s je skvelá značka, pre marketéra značka snov. Je tu pre ľudí a s ľuďmi žije.“

Ivana Šedivá začala v McDonald’s pracovať v roku 2012. Z predchádzajúceho profesijného života má bohaté skúsenosti z pôsobenia v nadnárodných korporáciách, ako je napríklad OBI, Tesco či Johnson&Johnson, v ktorých zastávala pozíciu marketingovej riaditeľky. V spoločnosti Ahold pôsobila ako viceprezidentka pre rozvoj značky. „Najviac nadšená som bola z úplného marketingového mixu, ktorý McDonald’s naplno využíva,“ opisuje svoje prvé dojmy z práce.

Prelomovým rokom pre ňu bol rok 2015, keď sa McDonald’s zameral práve na budovanie svojej značky. Práve tá je podľa nej veľmi zábavná a moderná. Je tu pre ľudí a s ľuďmi aj žije. Okrem práce ju na spoločnosti baví to, že v nej pracujú skvelí ľudia, ktorí milujú dobré jedlo a predovšetkým majú svoju prácu radi.

K jej záujmom patrí kultúra, rodina a športy. Venuje sa napríklad potápaniu.

people_0006_vavra

PETR VÁVRA – Development Director CZ & SK

„Nie je mnoho spoločností na svete, ktorých značka má taký fascinujúci účinok. McDonald’s jednoducho vyvoláva emócie.“

Petr Vávra nastúpil v júni 2014 do McDonald’s na pozíciu Development Directora. Za ním v tom čase stálo 11 rokov skúseností na pozíciách Center Mnanager a Development Manager u európskeho lídra v developmente a správy obchodných centier – nemeckej spoločnosti ECE Projektmanagement – a v spoločnosti Cushman & Wakefield. „Nielen ja, no aj moje malé deti boli z mojej práce nadšené,“ približuje prvé dojmy.

Na svojej práci má rád to, že všetko má svoje pravidlá a zapadá do seba. Dobre fungujúci tím, ktorý v McDonald’s je na všetkých úrovniach, je podľa neho základom úspechu.

Svoje voľno najradšej trávi s deťmi. Rád chodieva na chalupu a číta si.

people_0009_zlinsky

PETR ZLÍNSKÝ – Franchising Manager CZ & SK

„McDonald’s – Všetko je možné!!!“

Petr Zlínský pôsobí v McDonald’s od septembra roku 1996. Vtedy nastúpil u licenčného partnera v reštaurácii Měřín na pozíciu Manager Trainee. Do náplne jeho práce spadal nielen tréning zamestnancov a jeho plánovanie, no pohyboval sa aj v reštaurácii medzi hosťami, ktorí si u neho mohli napríklad objednať. Netrvalo dlho a bol povýšený do pozície 1. asistenta vedúceho reštaurácie a onedlho sa on sám stal vedúcim reštaurácie. Svoje skúsenosti zbieral na všetkých úrovniach riadenia prevádzky reštaurácií v rôznych pobočkách. Pracoval v Zlíne, v Olomouci, v Prahe a rok dokonca aj v Nemecku.

V novembri 2012 riadi oblasť franšízingu na trhu v Českej republike i na Slovensku. K jeho najväčším pracovným úspechom patrí ocenenie za Skokana roku v reštaurácii Heinritzi v Nemecku v roku 2000 a predovšetkým ocenenie z roku 2009 President’s Award.

Svoj voľný čas najradšej trávi s rodinou.