HomeO násTlačové správy

História spoločnosti McDonald's na Slovensku

McDonald's - jedna z najznámejších a najcennejších značiek na svete, má síce korene v USA, dokáže však osloviť veľké množstvo zákazníkov aj na Slovensku bez ohľadu na vzdelanie, spoločenské postavenie či kultúrne prostredie. Sieť reštaurácií McDonald's u nás v  súčasnosti pozostáva zo 16 reštaurácií a jej 1013 zamestnancov ročne na Slovensku obslúži vyše 9,8 mil. zákazníkov. Za 12 rokov svojho pôsobenia na Slovensku predstavujú tržby spoločnosti viac ako 5,018 mld. Sk. Na Slovensku dodnes preinvestovala viac ako 676 miliónov Sk.

"Úspech našej spoločnosti je postavený na mimoriadnej dôvere zákazníkov, ktorá spočíva v kvalitných produktoch, ochotnej a pohotovej obsluhe, čistote a primeraných cenách. Aj na Slovensku má každý zákazník istotu, že pri návšteve ktorejkoľvek reštaurácie McDonald's dostane rovnako kvalitnú službu," komentoval úspech spoločnosti McDonald's jej generálny riaditeľ pre ČR a SR Arnaud Burlin.

História McDonald's na Slovensku sa začína písať otvorením prvej reštaurácie v  Banskej Bystrici v októbri 1995. Postupne boli otvorené ďalšie reštaurácie v Trnave, Žiline, Nitre, dve v Košiciach a vďaka vysokému dopytu až 10 reštaurácií v Bratislave. Polovica z nich je prevádzkovaných na základe franchisingovej zmluvy.

McDonald's je jedným z mála zamestnávateľov ponúkajúcich kvalitné pracovné príležitosti i pre ľudí, ktorí nemajú žiadne pracovné skúsenosti. Ponúka uplatnenie i rôznym špecifickým skupinám, napr. mamičkám s malými deťmi či zdravotne znevýhodneným pracovníkom. Využíva prepracované systémy riadenia a hodnotenia ľudí. Umožňuje svojim zamestnancom získať potrebné skúsenosti a rozvíjať profesionálne zručnosti. Tým získavajú zamestnanci McDonald's konkurenčnú výhodu na trhu práce i pri hľadaní budúceho uplatnenia.

Rady spokojných zákazníkov spoločnosti McDonald's sa každým rokom rozširujú. Zatiaľ čo v prvom roku svojej existencie obslúžila na Slovensku 140 tis. zákazníkov, v roku 2006 to bolo už 9,807 mil. zákazníkov. V priebehu 12 rokov svojho pôsobenia na Slovensku to bolo celkovo viac ako 66 mil. zákazníkov. Je tomu tak aj preto, že McDonald's sa neustále snaží skvalitňovať a rozširovať ponuku svojich jedál, tak aby si v jeho reštauráciách každí prišiel na svoje.

Za 12 rokov sa celkové tržby spoločnosti vyšplhali na celkovú sumu 5,018 mld. Sk.

Za 12 rokov svojej existencie na Slovensku spoločnosť McDonald's u nás preinvestovala viac ako 676 mil. Sk. Najväčšie investície sa spájajú s otváraním troch nových reštaurácií v rokoch 1996 a 2001. V súčasnosti sa spoločnosť orientuje na modernizáciu už existujúcich prevádzok. Posledná modernizácia sa týkala prevádzky v nákupnom centre Aupark v Bratislave. Jej výsledkom je zvýšenie kapacity miest na sedenie v reštaurácii, zväčšenie skladovacích priestorov a zmena interiéru s orientáciou na mladšiu generáciu.

Aj na Slovensku pomáha McDonald's zlepšovať kvalitu života ťažko chorých detí. Prostredníctvom všeobecne prospešnej spoločnosti Ronald McDonald Charity, ktorá na Slovensku existuje od roku 2003, bolo na Slovensku sprevádzkovaných 8 nadštandardných izieb, 2 v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch v Bratislave a 6 na Onkologickom oddelení v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Ide o "domov mimo domov" pre mamičky a rodiny malých detí - pacientov, ktorí ležia v spomínaných nemocniciach. Spoločnosť McDonald's aspoň takto pomáha zmierňovať utrpenie a skvalitňovať život chorým deťom a ich blízkym. McDonald's každoročne organizuje i World Children's Day - charitatívnu akciu, ktorej sa zúčastňujú známe osobnosti a priatelia firmy a pomáhajú tak získavať prostriedky pre Nadáciu. McDonald's spolupracuje i s ďalšími verejne prospešnými inštitúciami, napr. Ligou proti rakovine.

Ďalším významným príspevkom McDonald's je podpora futbalového turnaja mladších žiakov McDonald's Cup. Minulý rok prebehol na Slovensku tento už jeho ôsmy ročník. Zapojilo sa doň 5004 malých futbalových talentov zo 417 základných škôl. Partnermi projektu sú Ministerstvo školstva SR, Slovenský futbalový zväz a Slovenská asociácia športu na školách.

Spoločnosť McDonald's - Prvá reštaurácia McDonald's na Slovensku bola otvorená v októbri 1995 v Banskej Bystrici. Na Slovensku je v súčasnosti 16  prevádzkarní v šiestich mestách, z toho je 8 vo vlastníctve spoločnosti McDonald's a 6  franchisistov vlastní 8 reštaurácií McDonald's. Spoločnosť McDonald's Slovakia, s.r.o., dosiahla v roku 2006 tržby vo výške 840,3 mil. Sk a obslúžila viac ako 9 800 000  zákazníkov. Vo 16 prevádzkach zamestnáva 1013 pracovníkov.


McDonald's na Facebooku | © 2016 McDonald's Slovenská republika. | Ochrana údajov | Vytvorené a spravované spoločnosťou FG Forrest, a. s.