HomeMcDonald's a Šport

Beh Olympijského dňa

Beh Olympijského dňa

Spoločnosť McDonald's je už tradične partnerom Behu olympijského dňa na Slovensku. Beh olympijského dňa je celosvetovým podujatím, ktoré si kladie za cieľ podporovať myšlienku športu pre všetkých - každý bez ohľadu na svoju telesnú zdatnosť sa môže stať súčasťou olympijského hnutia. V mestách, v ktorých má McDonald's svoje prevádzky, poskytuje na vybraných podujatiach pitný režim pre účastníkov behu aj prítomné obecenstvo.

Beh olympijského dňa sa po prvýkrát uskutočnil v roku 1987 ako spomienka na 23. jún 1894, kedy barón Pierre de Coubertin založil Medzinárodný olympijský výbor. Od prvých ročníkov obľúbenosť akcie neustále stúpa, o čom svedčí aj to, že v prvom roku sa do nej zapojilo 45 národných olympijských výborov a v roku 2004 ich bolo už viac ako 160. Myšlienky olympizmu podporujú aktívnou účasťou na tomto podujatí milióny ľudí, medzi ktorými sú aj zdravotne postihnutí bežci. V celkovej histórii Behu olympijského dňa bol najmladší účastník 18-mesačný chlapec z Rumunska, najstarším účastníkom sa stal 86-ročný muž z Taiwanu.

"Beh olympijského dňa by nemohol byť úspešný bez podpory sponzora olympijských hier - spoločnosti McDonald's, ktorá sa v roku 2003 stala našim celosvetovým partnerom. Prostredníctvom lokálnych zastúpení a prevádzok McDonald's má každý národný olympijský výbor možnosť upriamiť pozornosť a entuziazmus verejnosti na toto jedinečné podujatie, ktoré pomáha viesť ľudí k športu a aktívnemu životnému štýlu," povedal prezident Medzinárodného olympijského výboru Dr. Jacques Rogge.

Spoločnosť McDonald's sa začala angažovať v olympijskom hnutí v roku 1968, kedy letecky dopravovala hamburgery výprave USA do francúzskeho Grenoble. Odvtedy McDonald's dodáva svoje menu miliónom športovcov, ich rodinám a priaznivcom športu. V roku 2004 na olympijských hrách v Aténach bol McDonald's už po štvrtý krát TOP globálnym sponzorom a už po piaty krát prevádzkovateľom oficiálnej reštaurácie olympijských hier. V roku 2004 spoločnosť oznámila obnovenie zmluvy TOP partnera na ďalších osem rokov, teda až do olympijských hier v roku 2012.

Podporte olympijského ducha i vy. Zapojte sa do tohtoročného Behu olympijského dňa, ktorý sa uskutoční v júni!

Beh Olympijského dňa


McDonald's na Facebooku | © 2016 McDonald's Slovenská republika. | Ochrana údajov | Vytvorené a spravované spoločnosťou FG Forrest, a. s.