Partneri

FIFA World Cup

McDonald’s je dlhoročným partnerom svetového i európskeho futbalu. Viac ako 25 rokov podporuje aktivity na všetkých úrovniach – od vrcholných medzinárodných udalostí až po projekty učené pre amatérskych hráčov a najširšiu verejnosť. Veľmi úzko spolupracuje s oficiálnymi inštitúciami na medzinárodnej úrovni (FIFA a UEFA) i miestnymi futbalovými zväzmi. Napríklad projekt „Sprievodu hráčov“ (Player Escort Programme) je jedinečnou motiváciou a inšpiráciou pre mladých hráčov futbalu. McDonald’s bol sponzorom a oficiálnou reštauráciou posledného MS vo futbale v roku 2010 v Južnej Afrike a bude rovnakým spôsobom podporovať i nadchádzajúce EURO 2012. V ČR je McDonald’s partnerom ČMFS a hlavným sponzorom najväčšieho detského futbalového turnaja v Európe, McDonald’s Cupu.

Partner Olympijských hier

Spoločnosť McDonald’s je partnerom Olympijských hier a Medzinárodného olympijského výboru už viac než 30 rokov. Sponzorom OH sa stala oficiálne v roku 1976, no už v priebehu zimných olympijských hier 1968 vo francúzskom Grenoble dopravila letecky hamburgery americkým športovcom, ktorým sa zacnelo po jedlách od McDonald’s. McDonald’s je generálnym partnerom a oficiálnou reštauráciou olympijských hier. V tomto partnerstve vidí jedinečnú príležitosť podporiť hodnotné olympijské myšlienky mieru, priateľstva, spolupráce a vzájomného pochopenia medzi ľuďmi a národmi.

Elektromobilita

Zapojenie sa do projektu Elektromobility znamená pre spoločnosť McDonald’s Česká republika naplnenie ďalšieho kroku vo svojej stratégii, ktorá sa bezprostredne dotýka ochrany životného prostredia. Cieľom investícií spoločnosti McDonald’s je znižovanie uhlíkovej stopy, minimalizácia spotreby energií, zavádzanie ekologických projektov do všetkých oblastí prevádzky reštaurácií a využívanie surovín s ohľadom na prírodu. Dobíjacie stanice pre elektromobily, ktoré McDonald’s pripravuje, sú jednou z možností, ako osloviť zákazníkov modernou a ekologickou technológiou priamo pri svojich reštauráciách.