Beh Olympijského dňa

Spoločnosť McDonald’s je už tradične partnerom Behu olympijského dňa na Slovensku. Beh olympijského dňa je celosvetovým podujatím, ktoré si kladie za cieľ podporovať myšlienku športu pre všetkých – každý bez ohľadu na svoju telesnú zdatnosť sa môže stať súčasťou olympijského hnutia. V mestách, v ktorých má McDonald’s svoje prevádzky, poskytuje na vybraných podujatiach pitný režim pre účastníkov behu aj prítomné obecenstvo.

Beh olympijského dňa sa po prvýkrát uskutočnil v roku 1987 ako spomienka na 23. jún 1894, kedy barón Pierre de Coubertin založil Medzinárodný olympijský výbor. Od prvých ročníkov obľúbenosť akcie neustále stúpa, o čom svedčí aj to, že v prvom roku sa do nej zapojilo 45 národných olympijských výborov a v roku 2004 ich bolo už viac ako 160. Myšlienky olympizmu podporujú aktívnou účasťou na tomto podujatí milióny ľudí, medzi ktorými sú aj zdravotne postihnutí bežci. V celkovej histórii Behu olympijského dňa bol najmladší účastník 18-mesačný chlapec z Rumunska, najstarším účastníkom sa stal 86-ročný muž z Taiwanu.

“Beh olympijského dňa by nemohol byť úspešný bez podpory sponzora olympijských hier – spoločnosti McDonald’s, ktorá sa v roku 2003 stala našim celosvetovým partnerom. Prostredníctvom lokálnych zastúpení a prevádzok McDonald’s má každý národný olympijský výbor možnosť upriamiť pozornosť a entuziazmus verejnosti na toto jedinečné podujatie, ktoré pomáha viesť ľudí k športu a aktívnemu životnému štýlu,” povedal prezident Medzinárodného olympijského výboru Dr. Jacques Rogge.

Spoločnosť McDonald’s sa začala angažovať v olympijskom hnutí v roku 1968, kedy letecky dopravovala hamburgery výprave USA do francúzskeho Grenoble. Odvtedy McDonald’s dodáva svoje menu miliónom športovcov, ich rodinám a priaznivcom športu. V roku 2004 na olympijských hrách v Aténach bol McDonald’s už po štvrtý krát TOP globálnym sponzorom a už po piaty krát prevádzkovateľom oficiálnej reštaurácie olympijských hier. V roku 2004 spoločnosť oznámila obnovenie zmluvy TOP partnera na ďalších osem rokov, teda až do olympijských hier v roku 2012.

Podporte olympijského ducha i vy. Zapojte sa do tohtoročného Behu olympijského dňa, ktorý sa uskutoční v júni!