McHappy Day

Prvý júnový deň poznáme na Slovensku ako Medzinárodný deň detí. No málo kto vie, že špeciálne deťom je celosvetovo venovaný aj 20. november, ktorý Organizácia spojených národov vyhlásila za Svetový deň detí. Táto tradícia vznikla v roku 1954 a jej cieľom bola ochrana detí pred dlhými hodinami práce, obzvlášť v nebezpečných
podmienkach. A čo je rovnako dôležité, umožniť všetkým deťom prístup k vzdelaniu. V McDonald´s tento deň, venovaný špeciálne deťom, voláme McHappy Day.

McHappy Day je však viac, ako iba oslava. Každý rok sa pri príležitosti tohto dňa stretnete v našich reštauráciách s mnohými dobrovoľníkmi a známymi slovenskými hercami, herečkami, moderátormi a moderátorkami, spevákmi i speváčkami, ale aj športovcami či športovkyňami, ktorí sa rozhodli podať pomocnú ruku práve deťom. V tento deň malým pacientom pomáha zároveň každý zákazník McDonald´s. Stačí, ak si kúpi obľúbené zemiakové hranolčeky a polovica z ich ceny ide automaticky na účet neziskovej organizácie Ronald McDonald´s House Charities. Okrem toho sa dajú v každej reštaurácii kúpiť aj samolepky so symbolickou pomocnou rukou, z ktorých celý výťažok získava rovnako organizácia RMHC. Túto samolepku si môže darca zobrať domov na pamiatku, že pomohol deťom v núdzi alebo nalepiť priamo v reštaurácii medzi ostatné nálepky, čím vyjadrí podporu malým pacientom.

Tešíme sa, že sa do akcie McHappy Day zapája každým rokom viac dobrovoľníkov a zákazníkov, tradične sa zapájajú aj známe osobností slovenskej spoločenskej, kultúrnej i športovej scény na celom Slovensku.
V bratislavských reštauráciách ste mali možnosť stretnúť: herečky Zuzku Tlučkovú , Karin Haydu, Zuzku Vačkovú, Dominiku Kavashovú, Júliu Horváthovú, hercov Mareka Majeského a Lukáša Dózu. Moderátorov Barboru Rakovskú, Lenka Šoosová, Dianu Hagerovú, Romana Juraška, rozhlasových moderátorov Ivana Binďa Binďasa a Alexandera Štefucu a spevákov Mišku Marienkovú, Igora Kmeťa staršieho a Paľa Drapáka s manželkou. Pomôcť prišli aj viacerí športovci: kickboxer a karatista Roman Volák, šéf slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger, Richard Kapuš (bývalý slovenský hokejový útočník a Majster sveta na MS v ľadovom hokeji v Göteborgu), futbalové legendy Jozef Adamec (striebro z MS v Čile), Jozef Čapkovič (ME 1976 v Belehrade), Ján Švehlík (ME 1976) a Szilárd Németh.
V Košiciach pomohli s predajom: superstarista Lukáš Adamec a kulturisti Jaro Horváth a Igor Kočiš, hokejista Igor Liba, volejbalista Pavol Barlík a jeho spoluhráči z VK KDS Šport Košice, futbalista Filip Serečin a jeho spoluhráči z VSS Košice, vodnopólista Robo Kaid a majsterka sveta v kickboxe Veronika Petríková.
V Banskej Bystrici pomohli: Juraj Tužinský (bronzový medailista z II. európskych hier v Baku), Barbora Mišendová (juniorská majsterka Európy v plávaní), Michaela Haššová (juniorská majsterka sveta vo vodnom slalome), Miroslava Syllabová (olympionička v plávaní), Anton Kučmín (olympionik v chôdzi), Marko Gurecka (vodný slalom juniorský medailista s MS a ME).
V Liptovskom Mikuláši pomáhal hokejista Ľuboš Bartečko, kanoista Michal Martikán (majster sveta a olympijský víťaz) a finalisti Superstar Martin Harich a Barbora Hazuchová.
Vo Zvolene každoročne prichádzajú pomôcť hokejisti HKM Zvolen, v Trnave zase futbalisti Spartaku Trnava a v Trenčíne „nabehli“ futbalisti AS Trenčín.

Posledný ročník McHappy Day 2017 priniesol deťom viac ako 16,5 tisíc eur z predaja hranoliek a ďalších viac ako 29 tisíc eur z predaja vianočných formičiek. Vyzbierané finančné prostriedky rozdeľuje Ronald McDonald House Charities slovenským detským klinikám na zlepšenie liečebných podmienok pre malých pacientov.