Budúcnosť hračiek z Happy Meal je o udržateľnosti a šetrnom prístupe k životnému prostrediu

24. september 2021

Spoločnosť predstavila svoj ďalší významný ekologický záväzok.

Udržateľnosť a šetrný prístup k životnému prostrediu je vo viacerých oblastiach podnikania pre spoločnosť McDonald's dlhodobým globálnym záväzkom. Jedno z ďalších udržateľných riešení známej spoločnosti sa dotkne hračiek v obľúbenom Happy Meal menu. Spoločnosť sa zaviazala, že do roku 2025 prejde na tzv. udržateľný program hračiek. Aktuálne v reštauráciách McDonald's na Slovensku dochádza k postupnému dopredaju súčasných hračiek, ktoré  v blízkej budúcnosti nahradia ekologické varianty, a tak znížia spotrebu plastu až o 90 %.

Vedeli ste McDonald's je už desiatky rokov celosvetovo jeden z najväčších distribútorov detských hračiek? Znie to neuveriteľne, no Happy Meal už viac ako štyri desaťročia prináša radosť rodinám na celom svete. Vytvára pre deti výnimočný zážitok, ktorého súčasťou je potešenia z chutného jedla spolu s  ikonickou hračkou. Tak ako McDonald's, aj jeho zákazníci sa aktívne zaujímajú o ochranu životného prostredia a zmysluplné udržateľné riešenia. Preto sa spoločnosť rozhodla v rámci svojich dlhodobých globálnych záväzkov voči planéte k ďalšiemu významnému kroku. 

Po výmene plastových slamiek za papierové, odstránení plastového obalu zmrzliny McFlurry a prechodu na drevený príbor, sa McDonald's zaviazal k zníženiu spotreby nerecyklovateľného plastu aj pri hračkách v Happy Meal-e. Už teraz dochádza v reštauráciách McDonald's k dopredaju klasických hračiek a postupnému prechodu na tzv. udržateľný program hračiek. V realite to bude znamenať, že materiály na výrobu hračiek budú obnoviteľné alebo z recyklovaných plastov, či bioplastov (vyrobené z kukurice, sóje, cukrovej trstiny či vlákniny). Cieľom je túto celosvetovú transformáciu hračiek naplniť do konca roka 2025, dokedy bude každá hračka v každom Happy Meal menu na celom svete udržateľnejšia.

„Tento krok je ďalším logickým krokom, ktorým spoločnosť McDonald's prispieva k zlepšeniu a pozitívnemu vplyvu na životné prostredie. Udržateľnosť a šetrný prístup spoločnosti k nášmu okoliu a planéte Zem je náš dlhoročný globálny záväzok. Tento konkrétny krok by mal viesť k 90 % zníženiu využívania plastov v našich hračkách. Napríklad vybrané časti doskových hier budú vyrobené z prírodných materiálov, iné hračky budú vyrobené z recyklovaného alebo bioplastu. Dochádza tak nielen k zmene materiálov, ale prichádzame aj s novým typom hračiek. Prechod k udržateľným hračkám Happy Meal už dlhší čas prebieha vo Veľkej Británii a v Írsku, dokončený je vo Francúzsku. Na Slovensku sme už v tomto roku mali jednu sériu hračiek, ktorá bola vyrobená a zabalená v materiáloch pochádzajúcich z udržateľných zdrojov. Do konca tohto roka dôjde k vypredaniu plastových hračiek tak, ako ich naši zákazníci poznajú a prechodu na ich ekologicky ohľaduplnejší variant. Od roku 2022 sa tak naši zákazníci môžu tešiť na hračky, ktoré budú súčasťou udržateľného programu,“ povedala Lucia Poláčeková, PR Supervízorka pre McDonald's na Slovensku. 

Prihlásenie k newsletteru