Deťom z krízových centier na východnom Slovensku pomáha už 21 rokov franšízant McDonald's

16. november 2022

Sviatok sv. Mikuláša, Medzinárodný deň detí či úspech v škole sú udalosti prinášajúce deťom do života veľa radosti, chutných sladkostí a hračiek. Avšak tieto darčeky nie sú ani dnes samozrejmosťou pre deti, ktoré kvôli ťažkej životnej situácii v rodine vyrastajú v krízových centrách. Vďaka dlhodobej a systematickej podpore jednotlivcov, občianskych združení a firiem sa však aj deti v krízových centrách môžu tešiť na obyčajné zázraky detstva. Podporovateľom krízových centier na východnom Slovensku je aj franšízant spoločnosti  McDonald's, ktorého rodina už 21 rokov pomáha vyčarovať deťom úsmev na tvári. V spolupráci s občianskym združením Úsmev ako dar každoročne rozdá množstvo mikulášskych balíčkov a deti z krízových centier poteší aj na Medzinárodný deň detí či počas celoročných sviatkov a tradičných osláv.

Všetko to začalo v roku 2001, kedy licenčný partner Tamás Major zobral pod svoje krídla prvú reštauráciu McDonald's v Košiciach. Už od začiatku sa snažil pomáhať deťom, ktoré za svoj ťažký životný osud nemôžu a v spolupráci s občianskym združením Úsmev ako dar zorganizoval v reštaurácii finančnú zbierku. Za viac než 21 rokov sa spolupráca zintenzívnila a dnes tak každoročne stovkám detí na východe Slovenska robia radosť na Mikuláša či Medzinárodný deň detí. Obdarované deti pochádzajú z krízových centier Dorka v Košiciach a Prešove, a za túto dobu množstvo z nich začali považovať priam za svoje vlastné. ,,Pre detičky z krízových centier každoročne pripravujeme mikulášsky program, v rámci ktorého im odovzdáva balíčky Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi – anjelom a čertom. Okrem toho ich vždy odmeníme aj na Medzinárodný deň detí a pozývame ich tiež na významné podujatia a výročia McDonald's, kde s nimi môžeme stráviť chvíľku času. Za tú dobu sa množstvo z nich stalo akoby našimi vlastnými deťmi a niektoré sa v reštauráciách McDonald's dokonca aj zamestnali,“ hovorí Anna Majorová, manželka franšízanta McDonald's, ktorá zo srdca pomáha v mene spoločnosti podporovať lokálne organizácie.

V spolupráci s občianskym združením Úsmev ako dar reštaurácie McDonald's na východe Slovenska pripravujú občerstvenie aj pre konkrétne rodiny, ktorým pri rôznych príležitostiach dokážu vyčarovať úsmev na tvári aj vďaka chutnému jedlu. Tieto chvíle im často spríjemňuje aj plnohodnotný program. A keďže za viac než 21 rokov pomohli už nespočetne veľa rodinám a deťom, postupne sa stali vzácnym partnerom občianskeho združenia, za čo si v roku 2022 vyslúžili odovzdanie významného ocenenia od organizácie Úsmev ako dar. 

Prihlásenie k newsletteru