Košický McDonald’s oslavuje 20 rokov. Jubilujúca reštaurácia je tou najväčšou na Slovensku

12. júl 2019

Značka McDonald’s sa za roky svojho pôsobenia u nás stala neodmysliteľnou súčasťou moderného životného štýlu Slovákov. Výnimkou nie sú ani Košičania z metropoly východu. Práve tu oslávi McDonald’s počas leta svoje okrúhle dvadsiate narodeniny. Presnejšie, 19. júla budú narodeninové konfety najviac strieľať v reštaurácii McDonald’s v centre mesta pri mestskej plavárni. Čerešničkou na torte je aj fakt, že táto reštaurácia je tou najväčšou na Slovensku, ktorú pod značkou McDonald’s u nás nájdete.

 

Rozhodol inzerát v novinách

Tamásovi Majorovi, ktorý túto reštauráciu prevádzkuje ako franšízant, učarovala práca v McDonald’s natoľko, že v Košiciach otvoril ešte ďalšie dve reštaurácie – v OC Optima a v mestskej časti Nad jazerom. Štvrtú prevádzku vlastní v neďalekom Prešove. Tamás Major podniká celý život s manželkou. Pre spoločnosť McDonald’s sa rozhodli na základe inzerátu v novinách. „Prečítali sme si inzerát, že spoločnosť McDonald’s plánuje otvárať prevádzku v Košiciach. Zúčastnili sme sa prezentácie a hneď sme sa pre túto značku nadchli a boli sme rozhodnutí to skúsiť,“ hovorí o začiatku Tamás Major.

 

Začiatky v McDonald’s boli ako každé iné. Vytrvalosť sa vypláca

Motiváciou bola pre Tamása Majora sila značky. Tá ho poháňala vpred v jeho snahe uspieť v množstve uchádzačov o franšízu. Vytrvalosť sa mu vyplatila aj pri takmer ročnom tréningu, ktorý musel pred získaním vlastnej prevádzky absolvovať, i počas ročného pôsobenia v reštaurácii McDonald’s v Banskej Bystrici, kde bol pred Košicami vedúcim prevádzky.

 

Každý deň sa dá naučiť niečo nové

Ako sa Tamás Major pozerá na partnerstvo s McDonald’s s odstupom rokov? „Po dvadsiatich rokoch je už priestor na to, aby som toto partnerstvo mohol zhodnotiť. Pre mňa osobne to znamená veľa byť súčasťou takej silnej značky, ktorou McDonald’s je. Systém fungovania spoločnosti, jej filozofia, podnikateľská stratégia, pohľad na zákazníka – to sú všetko atribúty, s ktorými sa stotožňujem. Táto práca mi dáva v každom momente niečo nové. Možnosť naučiť sa každý deň niečo nové je pre mňa veľkou hodnotou,“ hodnotí Tamás Major.

 

Košické reštaurácie McDonald’s majú za sebou slušné čísla

Všetky prevádzky McDonald’s v Košiciach, vrátane tej jubilujúcej, dosiahli za svoju éru existencie výborné výsledky. Spolu sa v nich predalo viac ako 19 miliónov burgrov, ich reštaurácie navštívilo viac ako 15 miliónov zákazníkov a viac ako 4 milióny zákazníkov si vychutnali Mekáč nákupom cez McDrive. Za toto obdobie dal košický McDonald’s prácu takmer 2 000 ľuďom.

 

Košičania sú viac na pikantnejšie chute

Tamás Major zhodnocuje, že zákazníci reštaurácií McDonald’s majú jedinečné chute a je skvelé, že menu McDonald’s dokáže ulahodiť každému. Na druhej strane je to aj o istote. Zákazník, ktorý miluje Mekáč, vie, že Big Mac bude Big Macom kamkoľvek príde. Nielen u nás, ale aj vo svete. Keď sa vrátime späť ku Košičanom, v obľube majú všetky sezónne kampane, ktoré spestrujú stály sortiment Mekáču. Radi si pochutnajú na syrových sendvičoch, v obľube majú aj krevety a hlavne niečo pikantnejšie.

 

Mekáč je tiež o priateľských stretnutiach a dobrých skutkoch

McDonald’s reštaurácie v Košiciach vytvárajú priateľskú a rodinnú atmosféru bez rozdielu pre všetkých zákazníkov počas celého dňa. Z času na čas, keď sa v kalendári objavia rôzne sviatočné dni, sa aj reštaurácie v Košiciach menia na miesta s výnimočnou atmosférou. Tamás Major spomína: „Zažili sme veľké množstvo úžasných Halloween párty či fašiangových karnevalov. Neodmysliteľnou súčasťou sú pre nás sviatočné dni ako je Deň detí, Mikuláš, Deň matiek a mnohé iné. Najvýznamnejším je však pre nás celosvetový McHappy Day, ktorý oslavujeme v novembri. Je to úžasný deň, kedy s podporou mnohých známych Košičanov prispejeme aj my na charitatívne aktivity našej neziskovej organizácie Ronald McDonald’s House Charities.“

Foto: McDonald’s Košice

 

20 rokov McDonald’s v Košiciach je veľkým splneným snom

Najmilší zážitok za svoju kariéru zažil Tamás Major hneď na začiatku, kedy ešte len trénoval, aby sa mohol stať franšízantom: „Raz na tréningu v Bratislave okomentoval moju prácu jeden zo stálych zákazníkov slovami, že robím to veľmi dobre a že raz zo mňa niečo bude. Dnes sa nad tým pousmejem, ale za jeho komentárom bola veľká pravda. Každý, kto má nejaký cieľ a skutočne sa snaží, aby ho dosiahol, má aj veľký predpoklad, že sa mu to podarí. Mne sa tento cieľ s McDonaldom naplnil. To je aj môj odkaz pre dnešných mladých ľudí.“

 

Míľniky McDonald’s v Košiciach:
– 19.7.1999 – otvorenie prvej reštaurácie McDonald’s v centre
– 1.9.2001 – Tamás Major sa stáva licenčným partnerom McDonald’s
– Máj 2002 – otvorenie druhej reštaurácie McDonald’s v OC Optima
– 2010 – renovácia reštaurácie McDonald’s v centre mesta
– December 2011 – otvorenie tretej reštaurácie McDonald’s v časti Nad jazerom s prvým McCafé v Košiciach

 

Prihlásenie k newsletteru