McDonald's vyzliekol svoje burgery

13. august 2020

Bratislava, 13. august 2020 – „Nahé“ burgery potešia nielen fitness komunitu na Slovensku.

Pre spoločnosť McDonald's snáď neexistuje ikonickejšie jedlo než burger. Aj napriek tomu prichádza po uvedení v Českej republike s netradičnou novinkou aj na Slovensku, konkrétne s burgerom bez žemle. Naked burger alebo „Nahý“ burger, ako znie názov tejto špeciality, si môžu zákazníci na Slovensku objednať od začiatku augusta. McDonald's tým chce osloviť novú cieľovú skupinu a ísť naproti terajším trendom v oblasti stravovania.

Škála našich zákazníkov je naozaj pestrá. Týmto krokom chceme vyhovieť tým, ktorí z nejakého dôvodu nechcú alebo nemôžu konzumovať naše žemle, hoc aj bezlepkové. Veríme, že si "nahá" verzia burgera nájde svojich fanúšikov a naše reštaurácie navštívia aj tí, ktorí nás pravidelne nenavštevujú, "hovorí Lucia Poláčeková, PR supervízorka pre McDonald's na Slovensku.

Pre niekoho môže burger bez žemle pôsobiť vizuálne neúplne, priam zvláštne. Táto zvláštnosť má zároveň ale veľký potenciál, ako osloviť aj tých, ktorí si nemôžu alebo nechcú dať klasický burger so žemlou. Aj vyznávači tvrdého fitness režimu teraz môžu navštíviť reštaurácie McDonald's aj inokedy, než keď majú svoj "cheat day". Kombinácia 100 % hovädzieho mäsa s maximálnym obsahom 20 % tuku v jednom masovom plátku s ostatnými chutnými ingredienciami a kusom čerstvého šalátu ich určite nesklame.

Rovnako je Naked burger ideálnym variantom pre ľudí, ktorí sú alergickí na lepok a nemajú chuť ani na bezlepkovú žemľu. Úplným odstránením klasickej žemle stratí burger nielen všetok obsah lepku, ale tiež značnú časť sacharidov a zmenší sa aj objem kalórií. „Takýto variant burgera je vhodný pre všetkých, ktorí sa snažia strážiť si svoj denný celkový príjem kalórií. Jeho menej kalorický variant zodpovedá výberu aj bez slaniny. Určite zaujme tých, ktorí sa vyhýbajú konzumácii sacharidov, teda nadšencov ketogénnej diéty. Ja osobne nie som jej zástanca, ale určite súhlasím so zníženým príjmom sacharidov, napríklad vo forme pečiva. Naked burger zároveň predstavuje nutrične vyvážené jedlo, keďže ponúka kvalitný zdroj bielkovín a obsahuje aj zeleninovú zložku. Tá je dôležitá nielen kvôli vitamínom a minerálom, ale aj ako zdroj vlákniny a živín pre prospešné črevné baktérie,“ hovorí Milan Sedliak, odborník na zdravú výživu.

O spoločnosti McDonald's Slovensko

Spoločnosť McDonald's pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v októbri v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Na Slovensku McDonald's prevádzkuje 34 reštaurácií, z ktorých je 16 v Bratislave a ostatné sa nachádzajú v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a na diaľničnom úseku R1 exit Beladice. Súčasťou 26 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. V minulom roku začal McDonald's na Slovensku postupne meniť a modernizovať prevádzky na reštaurácie novej generácie. V celonárodnej ankete Najzamestnávateľ za rok 2019 sa spoločnosť McDonald‘s Slovensko umiestnila na 1. mieste v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo, a obhájila tak svoje víťazstvo z roka 2018. Od začiatku roka 2020 rozširuje McDonald's cez vybrané reštaurácie doručovaciu službu McDelivery.

Prihlásenie k newsletteru