McDonald's Slovensko opätovne hlási historicky najúspešnejší rok

1. február 2019

Bratislava, 1. február 2019 – Uplynulý rok bol z hospodárskeho hľadiska pre spoločnosť McDonald's Slovensko historicky najúspešnejším od príchodu na slovenský trh v roku 1995. Tento výsledok je už dlhodobým trendom v hospodárení McDonald's na Slovensku. V 2018 dosiahla táto najnavštevovanejšia sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením hrubé tržby vo výške 84,5 miliónov eur. To predstavuje medziročný nárast o 12,3 %.

Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald's pre Českú republiku a Slovensko na margo výsledkov hovorí: “Teší nás, že obľúbenosť našej značky rastie. Veríme, že je to vďaka našej dlhodobej stratégii, ktorá je postavená na otvorenosti a pohostinnosti, v kombinácii s meniacim sa produktovým portfóliom, ktoré zodpovedá preferenciám našich zákazníkov.“

Tomasz Rogacz tiež zdôvodňuje, že McDonald's je pravdepodobne najtransparentnejšou reštauráciou rýchleho občerstvenia na Slovensku. Je to jediný reťazec, ktorý dlhodobo  zverejňuje nutričné ​​hodnoty všetkých svojich jedál. Pre nás v McDonald's je kvalita jedla, ktoré ponúkame našim zákazníkom, našou najvyššou prioritou. V maximálnej možnej miere preto servírujeme jedlo, ktoré pochádza od lokálnych dodávateľov zo Slovenska, zo susednej Českej republiky, z Maďarska a Poľska. Všetci naši dodávatelia musia spĺňať striktné požiadavky na kvalitu výroby a dodržiavať zásady celoživotnej pohody zvierat, tzv. animal welfare. Vďaka efektívne nastavenému procesu dôkladnej kontroly tak spoločnosť McDonald's dohliada na všetko „z poľa na vidličku“.  „V roku 2019 bude pre nás na Slovensku kľúčové úspešné zavedenie nového – moderného konceptu reštaurácií. Bude to postupný a dlhodobý proces. Otázka ochrany životného prostredia a rozšírenie našich aktivít v tomto smere bude tiež pre nás dôležité. Naším cieľom je zavádzať zmysluplné zmeny, ktoré sú dôležité pre našich zákazníkov, našich zamestnancov a pre životné prostredie – teraz i v nasledujúcich rokoch. Vieme, že vďaka našej veľkosti všetky zmeny, ktoré urobíme, budú mať veľký dopad.  Aj keď už toho teraz  robíme veľa, nie sme nikdy spokojní – preto aktuálne prichádzame s opatreniami, ako môžeme pomôcť minimalizovať používanie plastových obalov v našich reštauráciách,“ uzatvára Tomasz Rogacz.  

Počet reštaurácií zostal aj v roku 2018 nezmenený. Pod značkou McDonald's je na Slovensku 30 reštaurácií v dvanástich slovenských mestách, pričom 22 z nich je rozšírených o čoraz obľúbenejší koncept McCafé.

Aj v minulom roku vyvíjal McDonald's svoje dobročinné aktivity v spolupráci s neziskovou organizáciou Ronald McDonald's Charities (RMHC). McHappy Day je dlhodobou charitatívnou aktivitou spoločnosti McDonald's určenou neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities (RMHC), vďaka ktorej sa v roku 2018 vyzbieralo viac ako 30 tisíc eur. Peniaze zo zbierky tradične poputujú na zlepšenie podmienok i prístrojového vybavenia pre detských pacientov v nemocniciach po celom Slovensku. V rámci RMHC sa podarilo v 2018 zrealizovať projekt rekonštrukcie herní a učební pre detských pacientov v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) na bratislavských Kramároch. Nezisková organizácia preinvestovala na prvých troch novozrekonštruovaných oddeleniach viac ako 92 tisíc eur. Plánom RMHC sú rekonštrukcie týchto priestorov aj na zvyšných oddeleniach ústavu.

Minulý rok bol jubilejným aj pre inú stálu aktivitu spoločnosti. Medzi žiakmi základných škôl obľúbený futbalový turnaj McDonald's Cup slávil svoju 20-tu sezónu. Majstrovstiev Slovenska žiačok a žiakov prvého stupňa základných škôl v minifutbale sa zúčastnilo 948 škôl. Minifutbal si zahralo 11 400 detí v celkovo 948 družstvách. 

 

McDonald's Slovensko v roku 2018 v číslach:

  • Tržby za rok 2018 predstavujú sumu 84 501 385 EUR. V porovnaní s rokom 2017 ide o medziročný nárast vo výške 12,3 %.
  • McDonald's Slovensko mal ku koncu roka 2 076
  • Počet reštaurácii McDonald's zostáva rovnaký. Z 30 reštaurácií nájdu zákazníci 14 v Bratislave a 16 mimo Bratislavy (Banská Bystrica, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Prešov, Prievidza, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina).
  • Celkovo 22 reštaurácií má koncept McCafé.

 

 

Kontakt pre médiá

Zuzana Svobodová

PR/Communications Director

McDonald's ČR/SR

Tel.: +420 222 007 350

E-mail: zuzana.svobodova@cz.mcd.com

 

Prihlásenie k newsletteru