Na Slovensku nabijete elektromobil už pri 16 prevádzkach McDonald's

24. august 2020

Bratislava, 24. august 2020 – McDonald's Slovakia v spolupráci so Západoslovenskou energetikou prináša komfortné a rýchle nabíjanie elektromobilu bez akýchkoľvek obmedzení. Aktuálne môžu vodiči využiť túto službu na 16 prevádzkach McDonald´s po celom Slovensku. Ide o tzv. DC rýchlonabíjacie stanice, ktoré poskytujú možnosti nabíjania všetkými konektormi ako sú CCS/CHAdeMO/Type 2. Navyše, vďaka ich uvedeniu vieme ušetriť viac ako 400 ton CO2, ktoré by inak putovali rovno do ovzdušia. Najznámejšia sieť reštaurácií aj touto cestou podporuje trvalú udržateľnosť. 

„V McDonald's je nám všetkým téma trvalej udržateľnosti veľmi blízka. Z pozície najväčšieho svetového reťazca reštaurácií dlhodobo podporujeme projekty na šírenie osvety, ako aj aktivity smerujúce k spoločenskej zodpovednosti. Preto nás nesmierne teší participácia na tomto zmysluplnom a inovatívnom projekte, ktorý už dva roky prináša nielen nový komfort pre našich zákazníkov, ale predovšetkým prispieva k výraznému zníženiu emisií, a teda k zvyšovaniu kvality nášho ovzdušia,“  hovorí Richard Boháč, Development Manager pre McDonald's Slovensko. 

Spoločný projekt ZSE a McDonald´s už od roku 2018 zabezpečuje nabíjací komfort pre Slovákov naprieč celou republikou. V súčasnosti sa na Slovensku nachádza 16 prevádzok McDonald's, ktoré disponujú tzv. rýchlonabíjacími stanicami a poskytujú nabíjanie všetkými konektormi, ako sú CCS/CHAdeMO/Type2. Komfortné a ešte rýchlejšie nabíjanie vám umožnia aj špeciálne vyhradené parkovacie miesta pri každej nabíjacej stanici. Prevádzka, v rámci ktorej si môžete nabiť svoj elektromobil, má zastúpenie už v každom kraji na Slovensku. 

Spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s. aktívne otvára kapitolu udržateľnej mobility už takmer 10 rokov. Spoločnosť neustále rozvíja svoju ponuku produktov a služieb pod označením ZSE Drive, ktorá prináša celoslovenské pokrytie verejného nabíjania a zároveň pre všetkých zákazníkov otvára neobmedzené možnosti celoeurópskeho roamingu. Elektromobilita sa tak stáva plnohodnotnou súčasťou každodennej udržateľnej mobility bez obmedzení v celej Európe. Komplexnosť udržateľného prístupu voči spoločnosti spočíva aj vo forme využívania Zelenej energie zo 100% obnoviteľných zdrojov, ktorá je k dispozícii na každej nabíjacej stanici ZSE Drive s vlastným odberným miestom na území Slovenskej republiky. Zákazníci a návštevníci prevádzok McDonald's môžu využívať podľa druhu lokality všetky najnovšie technologické možnosti nabíjania a sami sa rozhodnú ako rýchlo sa budú nabíjať a presúvať naprieč celým Slovenskom.  Spoločnosť aktuálne pracuje na novej forme obslužnosti všetkých e-mobility zákazníkov, ktorej súčasťou bude aj prémiový štandard doplnkových služieb pre privátnych a firemných zákazníkov,“ dodáva Radoslav Markuš, Head of e-mobility skupiny ZSE.

Obsadenosť nabíjacích staníc si pritom viete vždy jednoducho skontrolovať na stránke www.zsedrive.sk alebo v praktickej aplikácii ZSE Drive, a tak si jednoducho naplánovať čo najrýchlejšie nabíjanie bez čakania.

Na prevádzkach McDonald´s sa v priemere na celom Slovensku vykoná 2147 nabíjaní za mesiac a jedna nabíjacia stanica v súčasnosti nabije priemerne 143 elektromobilov za mesiac. Každým mesiacom sa pritom zvyšuje počet nabíjaní až o 26%, čo je pozitívna správa smerom k trvalej udržateľnosti. Aj vďaka tomuto výnimočnému projektu môžeme dúfať v lepšiu budúcnosť a slovenské cesty bez emisií. Spoločne vieme ušetriť 400 ton CO2 za 4 000 000 prejdených km po našich cestách a predchádzať tak znečisťovaniu ovzdušia.

O spoločnosti McDonald's Slovensko

Spoločnosť McDonald's pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v októbri v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Na Slovensku McDonald's prevádzkuje 34 reštaurácií, z ktorých je 16 v Bratislave a ostatné sa nachádzajú v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a na diaľničnom úseku R1 exit Beladice. Súčasťou 26 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. V minulom roku začal McDonald's na Slovensku postupne meniť a modernizovať prevádzky na reštaurácie novej generácie. V celonárodnej ankete Najzamestnávateľ za rok 2019 sa spoločnosť McDonald‘s Slovensko umiestnila na 1. mieste v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo, a obhájila tak svoje víťazstvo z roka 2018. Od začiatku roka 2020 rozširuje McDonald's cez vybrané reštaurácie doručovaciu službu McDelivery.  

Prihlásenie k newsletteru