Októbrový McHappy day prekvapil rekordným výťažkom pre neziskovú organizáciu Ronald McDonald House Charities

14. október 2021

Vyzbierané peniaze podporia projekty v Banskej Bystrici, Nitre, Martine a Bratislave. 

Aj tento rok spoločnosť McDonald’s vo svojich reštauráciách po celom Slovensku zrealizovala špeciálny McHappy Day, a to v rámci platných protipandemických opatrení. Hranolčeky sa tak opäť objavili  8. októbra v  hlavnej úlohe a zákazníci mali výnimočnú príležitosť ich kúpou prispieť na rodinne orientovanú starostlivosť v detských nemocniciach na Slovensku. Vyzbieralo sa rekordných 40 473 eur, ktoré poputujú na charitatívne aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC) a budú použité na najbližšie plánované projekty v Banskej Bystrici, Nitre, Martine či Bratislave.

Charitatívna akcia McHappy Day prebiehala počas celého 8. októbra vo všetkých reštauráciách McDonald’s na Slovensku. Zákazníci mohli podporiť myšlienku „blízkosti pre rodiny“ objednávkou akejkoľvek porcie hranolčekov. Spoločnosť McDonald’s venovala polovicu tržieb z tržby za všetky hranolčeky neziskovej organizácii RMHC, ktorá už dlhé roky pomáha malým hospitalizovaným bojovníkom a ich rodinám rekonštruovať a revitalizovať detské oddelenia v slovenských nemocniciach. Tento rok sa do charitatívnej akcie zapojili prostredníctvom sociálnych sietí aj viaceré známe tváre, ktoré motivovali zákazníkov, a pomohli plniť charitatívnu misiu neziskovej organizácie RMHC. Vďaka všetkým zapojeným vrátane zamestnancov v typicky modrých tričkách sa podarilo vyzbierať rekordnú sumu 40 473 eur, čo je nárast o 35 % v porovnaní s minulým rokom. 

„Podpora nášho zakladajúceho partnera, ktorým je spoločnosť McDonald's,  je pre charitatívne aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities kľúčová, a to najmä vďaka celoročnej podpore, a tiež cielených podporných sezónnych akcií, akými boli júnové Ručičky, alebo McHappy Day. Práve pri týchto samostatných aktivitách veľmi oceňujeme prístup zákazníkov, licenčných partnerov i zamestnancov reštaurácií, ako podávajú pomocnú ruku pri zbierkach, vďaka ktorým plníme poslanie našej organizácie. Príkladom je aj tohtoročný októbrový McHappy Day, ktorý prekonal rekord a tešíme sa, že budeme môcť aj vďaka nemu zmysluplne zrealizovať projekty v ďalších slovenských nemocniciach,“ hovorí Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Od roku 2003 organizácia RMHC pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón a zlepšení podmienok na oddeleniach. Snaží sa o zabezpečenie najmodernejších prístrojov a nového zariadenia detských oddelení. 

Od minulého leta majú všetci zákazníci a návštevníci McDonald's reštaurácií možnosť podporiť organizáciu RMHC aj prostredníctvom zaokrúhľovania sumy pri platbe na digitálnych kioskoch. Zaokrúhľovanie umožňuje kontinuálnu finančnú podporu pre neziskovú organizáciu a vďaka podpore slovenských zákazníkov môže spoločnosť aktívne pomáhať hospitalizovaným deťom a ich rodinám. Zákazníci, ktorí preferujú klasickú platbu pri pokladniciach môžu využiť tradičnú možnosť a prispieť prostredníctvom kasičiek, ktoré sa nachádzajú priamo pri pokladniciach v každej reštaurácií na Slovensku.

 

Prihlásenie k newsletteru