Podporte blízkosť rodiny detí v slovenských nemocniciach. Každé 2 % z daní pomôžu rodinám chorých detí byť spolu

21. február 2023

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RHMC) už od roku 2003 rekonštruuje detské oddelenia slovenských nemocníc a prináša potrebnú blízkosť rodinám v ťažkých životných situáciách. Teraz máte možnosť pomôcť malým pacientom aj vy, a to darovaním 2 % z daní. Táto forma podpory predstavuje jeden z hlavných príjmov neziskovej organizácie. Priložte pomocnú ruku k dielu a pomôžte  rodinám zostať počas hospitalizácie spolu, čo má pozitívny vplyv na úspešnú liečbu malých pacientov.

Prítomnosť rodiča je kľúčová

Dlhodobo hospitalizované deti v slovenských nemocniciach bojujúce s rôznymi ochoreniami sa často ocitnú v neznámom prostredí, ktoré sa na ich domov nepodobá. Namiesto detskej izby tak trávia neľahké časy v neznámom prostredí  a často v odlúčení od svojich blízkych. Aby sa však ich zdravotný stav čo najskôr zlepšil, je potrebné aj povestné láskavé náručie vlastných rodičov. A práve preto nezisková organizácia RMHC už od roku 2003 rekonštruuje, vybavuje a modernizuje detské oddelenia nemocníc tak, aby čo najviac pripomínali domov, a zároveň vytvára zázemie pre rodičov, aby mohli deťom zostať nablízku, čo prispieva k rýchlejšej rekonvalescencii. 

Za takmer 20 rokov pomohla nezisková organizácia RMHC už 11 nemocniciam na Slovensku a výška pomoci sa vyšplhala na sumu 850-tisíc eur. „Detskí pacienti v slovenských nemocniciach potrebujú pri dlhodobej hospitalizácii nielen špičkovú starostlivosť v podobe odborných lekárov a špecializovaných prístrojov, ale aj prítomnosť rodiča, ktorá dokáže výrazne urýchliť samotnú rekonvalescenciu. Bohužiaľ, nemocnice na Slovensku neboli častokrát na pobyt rodiča pripravené, a preto sme pred skoro 20 rokmi začali postupne s rekonštrukciami a vybavovaním jednotlivých detských oddelení,“ hovorí Hana Erat, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Bez podpory verejnosti to však nedokážu

Na pomoc ďalším nemocniciam však n. o. RMHC potrebuje nemalé finančné prostriedky. Aktuálne môžete n. o. RMHC podporiť venovaním 2 % z daní z príjmu a podieľať sa tak na zabezpečení blízkosti pre rodiny pri hospitalizácii malých pacientov.

Ďalšími celoročnými možnosťami podpory sú príspevky v hotovosti do pokladničiek v reštauráciách McDonald’s a zaokrúhľovanie platieb zákazníkov na digitálnych kioskoch. Každoročnými zdrojmi financovania sú aj predaj nálepiek symbolických ručičiek, polovica z tržieb za predaj hranolčekov počas McHappy Day a príspevky priamo od spoločnosti McDonald‘s alebo od rôznych darcov. 

Prihlásenie k newsletteru