Prémiové hamburgery Maestro sú späť! Šéfkuchár Přemek Forejt pripravil novú majstrovskú receptúru

11. marec 2024

Nové hamburgery Maestro sa vrátili do všetkých slovenských reštaurácií McDonald's. Úplne nová kombinácia chutí vznikla pod taktovkou šéfkuchára Přemka Forejta, ktorý tentoraz prináša poctivý burger s dvomi omáčkami, originálnou žemľou a poriadnym hovädzím alebo šťavnatým kuracím mäsom. Limitovaná edícia bude k dispozícii nasledujúcich šesť týždňov.
 
Oceňovaný šéfkuchár a porotca obľúbenej série MasterChef Česko chce dokázať, že kulinárske majstrovské dielo nemusí byť niečo vzdialené a nedosiahnuteľné. Spoločnosť McDonald's preto po úspechu predchádzajúcej edície znovu zaraďuje sezónnu ponuku Maestro vytvorenú presne podľa predstáv a chuti Přemka Forejta, aby mohla potešiť chuťové poháriky čo najväčšieho počtu Slovákov a Čechov.

Burgery, ako ich vidí Maestro

Spolupráca obľúbenej reštauračnej siete a hviezdy českej gastroscény deklaruje kvalitu surovín bez kompromisov. Nové Maestro, Gourmet Deluxe Beef a Gourmet Deluxe Chicken burgery, obsahujú prémiové hovädzie alebo kuracie mäso, ktoré dokonale dopĺňajú starostlivo skombinované ingrediencie ukryté v chilli sezamovej žemli. Každý burger obsahuje sušené paradajky, slaninu, dva plátky čedaru, šalát, sušenú cibuľu či ikonické McDonald's nakladané uhorky. Všetky chute dolaďujú do dokonalosti dve omáčky McBacon a Tomato Chargrill.

Přemek Forejt sa nebojí prinášať nový pohľad na gastronómiu, inovovať prípravu jedál a experimentovať s kombináciami a ingredienciami. Aj preto sa McDonald's opäť rozhodol zveriť svoje najprémiovejšie burgery práve do jeho rúk. Mladý kreatívny šéfkuchár sa aj v tomto roku zameral na vytvorenie burgeru, ktorý by si v McDonald's sám rád objednal. Výsledkom jeho nadšenia sú šťavnaté, prémiové a vysoko kvalitné špeciality Maestro by Chef, ktoré sú v slovenských a českých reštauráciách McDonald's dostupné od 11. marca 2024.

O spolupráci

Spoločnosť McDonald's spolupracuje s popredným českým šéfkuchárom od februára 2022, odkedy cestuje po dodávateľskom reťazci a odhaľuje zákulisie pôvodu používaných surovín a výrobných procesov. Přemek Forejt vo videách na platforme YouTube fanúšikom detailne odhaľuje pôvod a výrobu napríklad ikonických hranolčekov, hovädzieho mäsa do burgerov, nakladaných uhoriek a omáčok. Navštívil aj jednu z českých fariem, ktorá je dodávateľom prémiového hovädzieho mäsa.

O spoločnosti McDonald's Slovensko

Spoločnosť McDonald's pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v októbri v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Na Slovensku McDonald's prevádzkuje 43 reštaurácií, z ktorých je 17 v Bratislave a ostatné sa nachádzajú v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Nových Zámkoch, Pezinku, Poprade, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline, na diaľničnom úseku R1 exit Beladice, na exite z diaľnice D1 Triblavina a na exite z diaľnice D3 na Dolný Hričov. Súčasťou väčšiny reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. V roku 2019 začal McDonald's na Slovensku postupne meniť a modernizovať prevádzky na reštaurácie novej generácie a v celonárodnej ankete Najzamestnávateľ sa spoločnosť umiestňuje už viac rokov po sebe na prvých priečkach firiem s najlepším renomé zamestnávateľov v kategórii gastro segmentu. Od začiatku roka 2020 McDonald's ponúka v takmer všetkých reštauráciách rýchle doručenie jedál až ku dverám zákazníkov prostredníctvom služby McDelivery. Ďalšou inovatívnou novinkou roku 2023 je služba MyOrder, ktorá umožňuje  pohodlne si objednať akékoľvek jedlo z menu prostredníctvom aplikácie, a to aj mimo priestoru reštaurácie počas otváracích hodín.

Prihlásenie k newsletteru