Ronald McDonald House Charities podáva pomocnú ruku aj na oddelení detských pacientov s COVID-19 na Kramároch

29. november 2021

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC) sa dlhodobo angažuje v pomoci chorým deťom a ich rodinám. Jej hlavným poslaním  je spríjemňovať malým pacientom neľahký pobyt v detských nemocniciach, a to zariaďovaním a zútulňovaním nemocničných priestorov. Tentokrát organizácia s viac ako 18-ročným pôsobením v detských slovenských nemocniciach zareagovala pružne v spojení s extrémne sa zhoršujúcou pandemickou situáciou. Materiálna a finančná pomoc tak putovala v týchto dňoch na oddelenie určené pre detských pacientov s COVID-19, hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave. 

Pomocná ruka v čase tretej vlny pandémie

Počas aktuálne sa zhoršujúcej pandemickej situácie v súvislosti s treťou vlnou šírenia koronavírusu, podala nezisková organizácia pohotovo pomocnú ruku najväčšej detskej nemocnici na Slovensku. Ani tá sa nevyhla náročnej situácii spojenej s ochorením COVID-19. Flexibilne tak reagovala na akútne materiálne a finančné potreby nemocnice, ktorej pomohla zariadiť oddychovú časť oddelenia v hodnote 1 596 eur. K tejto sume navyše ešte pridala zo zbierky zamestnancov na pomoc aj spoločnosť McDonald's, ktorá zakúpila pre malých pacientov zásobu pohodlných vankúšov, hrejivých paplónov a mäkkej posteľnej bielizne v rámci dňa pomoci s názvom Giving Tuesday, ktorý býva spravidla  v utorok po známom Dni vďakyvzdania. Tento rok bude 30. novembra. Pri tejto príležitosti zorganizovali zamestnanci centrály aj zbierku na nákup kreatívnych a tvorivých pomôcok pre hospitalizované deti na tomto oddelení. 

Nezisková organizácia nepomáhala v tomto prípade najväčšej slovenskej detskej nemocnici prvýkrát. NÚDCH je dlhodobo na zozname nemocníc, ktorým sa snaží RMHC poskytovať zmysluplnú podporu, napríklad aj v podobe terapeutického ventilačného systému, ktorý je v týchto dňoch obzvlášť nápomocný. „Vážime si pomoc zo strany organizácie RMHC pri  zariadení pracoviska R2 pre pacientov s ochorením Covid – 19 a ich sprevádzajúcich rodičov pretože aj vďaka tejto pomoci môžeme našich pacientov liečiť v komfortnejšom a bezpečnejšom prostredí. Rovnako, aj naši lekári a sestry, pracujúci na tomto oddelení,  majú príjemnejšie zázemie. Vážime si  dlhodobú pomoc RMHC – vďaka nej majú naši detskí pacienti na lôžkových pracoviskách 7 nových herní,  terapeutický ventilačný systém, ktorý im pomáha s dýchacími problémami a akútnym respiračným zlyhaním. V mene našich malých pacientov ďakujem aj za množstvo darčekov, ktoré im spríjemňujú pobyt v nemocnici,“ povedal MUDr. Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH.

Aktivity RMHC 

Nezisková organizácia RMHC pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón, ale aj zabezpečením najmodernejších prístrojov a nového zariadenia pre detské oddelenia od roku 2003. Doposiaľ RMHC investovala do podpory detských nemocníc viac ako 680 000 Eur. Zakladateľom a hlavným partnerom slovenskej neziskovej organizácie RMHC je McDonald’s Slovakia. Príjmy neziskovej organizácie tvoria najmä príspevky do kasičiek v reštauráciách McDonald’s, predaj symbolických ručičiek, polovica z tržieb za predaj hranolčekov počas McHappy Day, príjem z 2 %, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald’s a od rôznych darcov. V súčasnosti, vďaka konceptu reštaurácií novej generácie, môžu zákazníci zároveň prispievať na aktivity neziskovej organizácie RMHC aj formou zaokrúhľovania pri platbe na digitálnych kioskoch.

 

Prihlásenie k newsletteru