Syr Lučina pribudol v raňajkovom McDonald's jedálničku

9. september 2020

Bratislava, 9. september 2020 – Novinky v raňajkovom menu McDonald's prinášajú od septembra ešte viac lokálnej chuti so zeleninou a tiež mäsové kombo pre väčších hladošov.

Spoločnosť McDonald's dlhodobo počúva svojich zákazníkov a sleduje globálne aj lokálne trendy v oblasti gastronómie. Aj vďaka tomu jej sezónne špeciálne ponuky pravidelne spestrujú jedálniček veľkého množstva jej priaznivcov. Tentokrát sa spoločnosť McDonald’s zamerala na svoju raňajkovú ponuku a rozšírila ju o lokálnu syrovú klasiku McMuffin™ Lučina. Okrem toho pribudol v ponuke aj mäsový burger McCountry Breakfast. Novinky si môžu zákazníci objednať už od 1. septembra v reštauráciách McDonald’s ponúkajúce raňajkové menu na Slovensku.

S raňajkovými novinkami od McDonald’s si príde na svoje každý. Nový McMuffin™ Lučina poteší všetky pravé slovenské chuťové bunky túžiace po takzvanej „chlebíkovej“ klasike. Svieži tvarohový syr s reďkovkami a rukolou v nadýchanom muffine je ideálny práve pre ľahký štart do dňa. Tieto zdravé a výživné raňajky sú vďaka nízkemu počtu kalórii vhodné aj pre tých, ktorí sa snažia udržať si svoju líniu. Pre veľkých hladošov McDonald’s pripravil pre zmenu aj raňajkový burger McCountry Breakfast. Dva plátky bravčového mäsa s čedarom a horčicovou omáčkou DeLuxe nabijú energiou každého, kto už od skorých ranných hodín sníva o poriadnej dávke bielkovín.

K takýmto raňajkám by nemala potom chýbať kvalitná káva z McCafé či s príchodom upršaných dní náladu zlepší aj horúci zázvor od českého dodávateľa Kitl.

Vieme, že naše reštaurácie denne navštevujú rôzne skupiny zákazníkov, preto sa snažíme našu ponuku upravovať tak, aby sme vyšli v ústrety čo najväčšiemu počtu. Je pravda, že Slováci obľubujú najmä vajíčkovú a syrovú klasiku, avšak množstvo z nich si pravidelne pochutnáva aj na mäsových variantoch McMuffin™ či bagloch. Preto sme sa rozhodli do ponuky pridať syrovú, ale zároveň lokálnu novinku McMuffin™ Lučina s reďkovkami, rukolou a mäsový burger McCountry s bravčovým mäsom aj počas ranných hodín, "hovorí Lucia Poláčeková, PR supervízorka pre McDonald's na Slovensku.

Spoluprácu s lokálnymi dodávateľmi sa McDonald's snaží neustále rozširovať aj v rámci raňajkového menu. Vďaka tomu sa môžu teraz zákazníci tešiť aj kvalitnému českému syru Lučina, ktorý do siete reštaurácií v Čechách i na Slovensku dodáva spoločnosť Savencia - Hesov. Okrem toho si každé ráno zákazníci môžu pochutnať na slovenských vajíčkach z farmy Babičkin dvor, ktorá ich dodáva do siete slovenských reštaurácií od roku 2016.

Vedci sa dodnes nezhodli, či sú raňajky základom dňa naozaj pre každého. Ale deti, športovci, fyzicky aktívni ľudia či pacienti s ochoreniami ako cukrovka by ich rozhodne nemali vynechávať. Dôležité je aj zloženie raňajok. Často sú to len presladené cereálie s malým množstvom kvalitných bielkovín a tukov. Netučné syry ako Lučina v McMuffin™ Lučina, spolu so zeleninou sú vhodným variantom na ľahko stráviteľné raňajky. Ak niekto preferuje raňajky s vyšším obsahom bielkovín, dobrou voľbou je práve burger McCountry Breakfast, ktorý si zákazník môže objednať aj s bezlepkovou žemľou,“ dodáva Doc. Mgr. Milan Sedliak, PhD.

O spoločnosti McDonald's Slovensko

Spoločnosť McDonald's pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v októbri v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Na Slovensku McDonald's prevádzkuje 34 reštaurácií, z ktorých je 16 v Bratislave a ostatné sa nachádzajú v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a na diaľničnom úseku R1 exit Beladice. Súčasťou 26 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. V minulom roku začal McDonald's na Slovensku postupne meniť a modernizovať prevádzky na reštaurácie novej generácie. V celonárodnej ankete Najzamestnávateľ za rok 2019 sa spoločnosť McDonald‘s Slovensko umiestnila na 1. mieste v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo, a obhájila tak svoje víťazstvo z roka 2018. Od začiatku roka 2020 rozširuje McDonald's cez vybrané reštaurácie doručovaciu službu McDelivery.

Prihlásenie k newsletteru