Úspešný rok 2016 pre McDonald's Slovensko

24. január 2016

Spoločnosť McDonald's Slovensko potvrdila svoju líderskú pozíciu na trhu s rýchlym občerstvením

Bratislava, 24. január 2016 – Sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald's Slovensko dosiahla v roku 2016 hrubé tržby vo výške 66,4 milióna EUR a prilepšila si tak oproti uplynulému roku o 6,1 %. Pozitívny nárast o 4,7 % vykazuje aj medziročný počet obslúžených zákazníkov. Rok 2016 je pre McDonald’s Slovensko hospodársky najúspešnejším od jeho príchodu na slovenský trh v roku 1995.

Pozitívny vývoj výsledkov McDonald's Slovensko odzrkadľuje jeho úspešnú filozofiu, ktorá spočíva vo výbere tých najkvalitnejších surovín od lokálnych dodávateľov. Čerstvosť, kvalitu, dobrú chuť ponúkaných jedál a zdvorilý prístup zamestnancov oceňujú aj samotní zákazníci. Vďaka tejto stratégii si McDonald’s Slovensko drží svoju líderskú pozíciu na trhu s rýchlym občerstvením.

„Sme veľmi radi, že našim zákazníkom chutia pokrmy, ktoré pripravujeme z prvotriednych surovín od našich osvedčených dodávateľov, ktorí musia spĺňať prísne kritéria. Našou dlhodobou prioritou je zaručiť top kvalitu a čerstvosť ponúkaného portfólia. Hospodárske výsledky za rok 2016 naznačujú, že zákazníci sú spokojní a do McDonald's sa radi vracajú. S pokorou vstupujeme do ďalšieho roka, pričom naším cieľom naďalej zostáva zdokonaľovať starostlivosť o zákazníkov a ponukové portfólio,“ hovorí Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald's pre Českú republiku a Slovensko.

V snahe prekvapovať zákazníkov a prinášať im stále nové chute predstavil McDonald's v slovenských reštauráciách v minulom roku novinky v prémiových burgroch – Clubhouse, Grand Big Mac a Grand McCountry. „Všetky tri novinky boli uvedené v rámci sezónnej ponuky a veľmi nás potešili svojou popularitou medzi slovenskými zákazníkmi. Pri dolaďovaní receptúr sme sa zamerali na špecifiká slovenskej kuchyne a na chvíľu sme do ponuky vrátili aj obľúbený burger McCountry,“ približuje Rogacz.

McDonald's Slovensko patrí lokálne medzi najvyhľadávanejších a najväčších zamestnávateľov. Je tomu tak hlavne vďaka podmienkam, ktoré v reštauráciách umožňujú pracovať ľuďom s fyzickým či duševným postihnutím, ľuďom so sťaženými možnosťami zamestnať sa, či ľuďom bez praxe. Kvôli flexibilite pracovnej doby je McDonald’s vyhľadávaný rodičmi s malými deťmi či študentmi. V minulom roku našlo v McDonald’s uplatnenie 1 729 zamestnancov. Koncom roka 2016 si všetci zamestnanci, ktorí v tom čase pracovali v reštauráciách dlhšie ako tri mesiace, prilepšili na výplatnej páske v priemere o desať percent. McDonald’s Slovensko tak po navýšení miezd ponúka zamestnancom mesačný zárobok vyšší v priemere o viac než sto EUR v porovnaní s priemerom v gastro odvetví.

Počet reštaurácií zostal aj v roku 2016 nezmenený. Pod značkou McDonald's nájdete na Slovensku 30 reštaurácií v dvanástich slovenských mestách, pričom 22 z nich je rozšírených o úspešný koncept McCafé.

Dobročinná činnosť v spolupráci s neziskovou organizáciou Ronald McDonald's Charities (RMHC) neodmysliteľne patrí k poslaniu McDonald's. Vďaka každoročnej iniciatíve McHappy Day, ktorá vrcholí posledný novembrový týždeň, sa opäť podarilo podať pomocnú ruku ťažko chorým deťom a ich rodičom. Slovenské reštaurácie pomáhali počas McHappy Day už trinásty rok. Za predaj samolepiek Pomocná ruka a zemiakových hranolčekov sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 70 200 EUR. V minulosti boli finančné prostriedky prerozdelené medzi Detskú Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, Nemocnicu s poliklinikou Žilina, Detské oddelenie Liptovskej nemocnice s poliklinikou a Detskú kliniku Univerzitnej Nemocnice v Martine. Peniaze boli využité na nákup zdravotníckych prístrojov. O rozdelení prostriedkov z posledného McHappy Day rozhodne správna rada RMHC na svojom jarnom zasadnutí.

Obľúbený futbalový turnaj McDonald's Cup žal úspechy aj minulý rok. V poradí 18. ročník Majstrovstiev Slovenska žiačok a žiakov prvého stupňa základných škôl v minifutbale zaznamenal s číslom 922 zapojených škôl rekordnú účasť. Minifutbal si zahralo až 12 060 detí rozdelených do 2 766 družstiev. 

McDonald's Slovensko v roku 2016 v číslach:

  • Tržby za rok 2016 predstavujú sumu 66 395 000 EUR. V porovnaní s rokom 2015 ide o  medziročný nárast vo výške 6,1 %
  • V minulom roku McDonald's obslúžil o 4,7 % viac zákazníkov ako v uplynulom roku
  • McDonald's Slovensko má aktuálne 1 729 zamestnancov
  • Počet reštaurácii McDonald's zostáva rovnaký. Z 30 reštaurácií nájdu zákazníci 14 v Bratislave a 16 mimo Bratislavy (Banská Bystrica, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Prešov, Prievidza, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina)
  • Celkovo 22 reštaurácií má obľúbený koncept McCafé
  • Počet reštaurácií vo vlastnej sieti McDonald's je 20, 10 reštaurácií prevádzkujú franšízoví partneri

 

Kontakt pre médiá

Zuzana Svobodová

PR/Communications Director

McDonald’s ČR/SR

Tel.: +420 222 007 350

E-mail: zuzana.svobodova@cz.mcd.com

 

Prihlásenie k newsletteru