Včerajší McHappy Day deťom prispel sumou viac ako 30 000 eur

28. november 2018

Bratislava, 28. novembra 2018 – McHappy Day je dlhodobou charitatívnou aktivitou spoločnosti McDonald's určenou neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities (RMHC), vďaka ktorej sa tento rok vyzbieralo viac ako 30 000 eur. Peniaze zo zbierky tradične poputujú na zlepšenie podmienok i prístrojového vybavenia pre detských pacientov v nemocniciach po celom Slovensku.

McHappy Day sa tento rok konal 27. novembra vo všetkých reštauráciách McDonald's na Slovensku. Nezištne ho prišli podporiť viaceré známe osobnosti. Richard Boháč, riaditeľ neziskovej organizácie RMHC na margo zbierky hovorí: „Chcel by so poďakovať všetkým zákazníkom McDonald's, ktorí sa rozhodli pomôcť deťom prostredníctvom kúpy hranoliek alebo charitatívnej vianočnej formičky, známym tváram, ktoré  prišli projekt podporiť svojou účasťou, ale aj spoločnosti McDonald's, ktorá tento charitatívny deň pre našu nadáciu zorganizovala už po štrnásty krát.

Z tohtoročného McHappy Day putuje do RMHC výťažok polovice tržieb z predaja hranoliek, čo tento rok bolo viac ako 20 tisíc eur. Druhú časť, prevyšujúca sumu 10 tisíc eur predstavuje tržba z predaja formičiek na pečivo s vianočným motívom. Tie si zákazníci môžu aj naďalej kúpiť až do vypredania zásob za symbolickú sumu 2 eurá.

RMHC od roku 2003, odkedy pôsobí na Slovensku, zrekonštruovala a materiálne vybavila nemocničné izby a časti detských oddelení v 11 slovenských nemocniciach od Bratislavy, cez Banskú Bystricu, Žilinu až po Košice.

Richard Boháč dopĺňa: „V RMHC sme obzvlášť hrdí na náš aktuálny projekt. Aj keď ho realizujeme v hlavnom meste, je prínosný pre všetky deti Slovenska. Ide totiž o veľkú rekonštrukciu tried, herní a jedální na oddeleniach najväčšieho nemocničného zariadenia pre deti na Slovensku, ktorým je Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) na bratislavských Kramároch. Dosiaľ sme zrekonštruovali herne a jedálne na troch oddeleniach NÚDCH. Na rekonštrukciu zvyšných sa tešíme v budúcom roku.“ RMHC rekonštrukciou v tomto roku preinvestovala sumu 92tisíc eur. V pláne sú aj ďalšie oddelenia ústavu. Nezisková organizácia priestory nielen rekonštruuje, ale bude sa o ne ďalej starať a udržiavať ich.

Aj tento ročník McHappy Day podporili mnohé známe tváre – herci, moderátori, komici, či športovci. Za mnohých spomenieme aspoň zopár mien, ktoré sa už každoročne opakujú, ako napríklad Karin Hajdu, Miroslava Partlová, Patrik Herman, Lenka Šóošová, Roman Juraško, Barbora Rakovská, Barbora Balúchová, Samuel Tomeček, Ibrahim Maiga, Roman Pomajbo, Zuzana Marošová, Igor Kmeťo,Katka Brychtová, Miška Marienková, futbalisti ŠK Slovan, AS Trenčín či Spartaku Trnava, hokejista Richard Lintner, zápasník Jozef Lohyňa, Roman Volák, Jaro Slávik. Nechýbala ani mladšia generácia v zastúpení youtuber GoGo, moderátor Michal Sabo, Ludwig Bagin, herec Michal Nemtuda, fotografka Welin, komik Fero Joke či tanečníci The Pastels.

 

O RMHC:

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities na Slovensku vznikla pred viac ako štrnástimi rokmi, v roku 2003. Orientuje sa najmä na revitalizáciu izieb a spoločných priestorov pre choré detičky s rodičmi, v ktorých panuje pocit bezpečia a rodinná atmosféra. Príjmy RMHC tvoria hlavne verejné zbierky do kasičiek v reštauráciách McDonald's, predaj hranoliek počas McHappy Day, príjem z 2%, príjem z predaja charitatívnych pomocných ručičiek a predvianočných formičiek, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald's, jej zamestnancov ako aj externých   darcov.

Počas 15 rokov svojho pôsobenia rozdelila organizácia RMHC na Slovensku viac ako 450 tisíc eur na rôzne projekty pre detské nemocnice po celom Slovensku. Najvyššia čiastka, viac ako 292 tisíc eur, bola vyčlenená na zlepšenie štandardu a celkovú rekonštrukciu rodinných izieb a ich zázemia v jedenástich slovenských nemocniciach. Významná časť finančných prostriedkov, viac ako 96 000 eur, išla aj na nákup zdravotníckych zariadení a vybavenia.

RMHC na Slovensku okrem iného zrealizovala:

  • renovácie izieb Pediatrickej kliniky FNsP Nové Zámky
  • renovácie izieb Detskej kliniky FN Nitra
  • rodinné izby a rekonštrukcie 6 kúpeľní na Dojčenskom oddelení v Detskej Fakultnej nemocnici Kramáre
  • detské elektrické lôžko aj s príslušenstvom do miestnosti na prebúdzanie pre Univerzitnú nemocnicu v Martine
  • diagnostický prístroj GSI Audera™ – systém 9711 na diagnostiku a liečbu sluchovo postihnutých detí pre Detskú fakultnú nemocnicu Košice
  • vybudovanie 5izieb a oddychovej zóny v košickej nemocnici
  • nové sociálne zariadenia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina
  • materiálno-technické vybavenie Detského oddelenia nemocnice v Liptovskom Mikuláši
  • rekonštrukcia tried, jedální a herní na oddeleniach Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave na Kramároch

 

O spoločnosti McDonald's Slovensko

Spoločnosť McDonald's prišla na slovenský trh v roku 1995. Prvou otvorenou prevádzkou bola reštaurácia v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 založila na Slovensku neziskovú organizáciu Ronald McDonald House Charities. Aktuálne je na Slovensku 30 reštaurácií, z ktorých je 14 v Bratislave  a ostatných 16 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene a Žiline. Súčasťou 22 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. McDonald's zamestnáva 2104 zamestnancov. V roku 2017 dosiahli tržby 75 223 000 eur.

 

Kontakt pre médiá

Zuzana Svobodová, PR/Communications Director McDonald's ČR/SR

Tel.: +420 222 007 350

E-mail: zuzana.svobodova@cz.mcd.com

Prihlásenie k newsletteru