Zákazníci McDonald's podporili rekonštrukcie v detských nemocniciach sumou 67 524 eur

11. júl 2022

Spoločnosť McDonald’s úspešne ukončila svoju charitatívnu aktivitu známu pod názvom Ručičky, z ktorej vyzbieraná suma pomôže hospitalizovaným deťom a ich rodinám v slovenských nemocniciach. Aktivitu Ručičky organizuje spoločnosť vo všetkých svojich prevádzkach od roku 2004.  Tento rok sa podarilo dosiahnuť v poradí druhý najlepší zbierkový výsledok. Na plánované aktivity neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities poputuje 67 524 eur. Finančný výťažok bude použitý na rekonštrukciu priestorov na detských oddeleniach v 4 slovenských nemocniciach.

Charitatívnu zbierku s názvom Ručičky symbolicky odštartoval Medzinárodný deň detí. Zbierka prebiehala počas celého júna na celom Slovensku.  Zákazníci kúpou samolepky v tvare detskej ručičky mohli podporiť aktivity neziskovej organizácie RMHC, ktorá od roku 2003 vytvára blízkosť pre rodiny prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov detských oddelení či zabezpečovaním najmodernejších zdravotných prístrojov. Dostupné boli 2 varianty samolepiek. Žltá ručička za 1 euro a prémiová  ručička za 5 eur.  Samolepky si následne mohli zákazníci ponechať alebo nalepiť v McDonald's na určené miesto ako symbol pomoci.

Charitatívna akcia Ručičky bola tento rok zároveň aj vzájomnou súťažou medzi 38 slovenskými reštauráciami McDonald's. Z najvyššej vyzbieranej sumy sa tešia zamestnanci najnovšej reštaurácie v Nových Zámkoch, odkiaľ si zákazníci odniesli viac ako 6 500 ručičiek. Na druhom mieste sa umiestnila prevádzka McDonald's na Prievozskej ulici v Bratislave a hneď po nej reštaurácia McDonald's v Banskej Bystrici. Veľkú podporu od zákazníkov dostala aj bratislavská reštaurácia Lamač, ktorej sa rovnako ako prvej trojici podarilo predať viac ako 6 000 ručičiek. Celkový počet predaných ručičiek na celom Slovensku bol až 59 234 ks 1-eurových ručičiek a 1 658 ks 5-eurových prémiových ručičiek.

,,Aj keď sa nám tento rok nepodarilo prekonať minuloročný rekord, sme veľmi radi  z výsledkov zbierky. Práve ten odzrkadľuje veľkú podporu a odhodlanie, či už zákazníkov ale aj zamestnancov všetkých prevádzok. Ešte raz by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí sa do našej charitatívnej akcie zapojili a ukázali, že im podmienky a prostredie hospitalizovaných detí nie sú  ľahostajné. Spoločnosť McDonald's je hrdá na to, že je hlavným partnerom neziskovej organizácie RMHC. Spoločnými silami sa snažíme pomáhať zlepšovať podmienky hospitalizovaným deťom a ich rodinám v slovenských nemocniciach,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR manažérka pre spoločnosť McDonald’s Slovakia. 

„Naše ciele sú jasné -  a to systematicky  rekonštruovať priestory slovenských nemocníc tak, aby čo najviac pripomínali domov a rodičia mohli byť deťom čo najbližšie. Sme veľmi vďační, že práve aj vďaka takýmto projektom sa nám darí pomáhať naprieč celým Slovenskom. V priebehu roku 2022 sme úspešne zrekonštruovali oddelenie dojčiat a batoliat Univerzitnej nemocnice v Martine. Aktuálne sme v štádiu realizácii vynovenia priestorov v 4 ďalších nemocniciach,  a to konkrétne v Banskej Bystrici, v Nitre v Košiciach a v Bratislave na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medecíny. Rada by som sa poďakovala za každý jeden príspevok a podporu v mene všetkých malých pacientov v slovenských nemocniciach,“ dodáva Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n.o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Prihlásenie k newsletteru