Zákazníci McDonald’s prispeli sumou 51 558 eur detským nemocniciam

5. január 2023

Aj keď sú Vianoce už za nami a množstvo detí si svoje darčeky rozbalilo pod vianočným stromčekom, najväčším darom pre malých pacientov hospitalizovaných v slovenských nemocniciach sú v týchto dňoch vďaka zákazníkom McDonald's vyzbierané finančné prostriedky za predaj vianočných menoviek na darčeky. Finančná zbierka sa vyšplhala na sumu 51 558 eur, a to v rámci vianočnej charitatívnej akcie neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC). Zákazníci reštaurácií mohli počas posledných decembrových dní podať pomocnú ruku a kúpou vianočných menoviek na darčeky prispieť na prebiehajúce a plánované aktivity tejto neziskovej organizácie. Výťažok z ich predaja bude v plnej výške použitý na ďalšie rekonštrukcie v slovenských nemocniciach.  

Počas roka prebieha v reštauráciách McDonald’s množstvo charitatívnych aktivít, ktoré sa konajú pod záštitou neziskovej organizácie RMHC. Či už ide o samolepky ručičiek, aktuálnych vianočných menoviek, alebo podporu kúpou hranolčekov v rámci špeciálneho dňa McHappy Day, finančné prostriedky vyzbierané v prevádzkach putujú vždy na dobrú vec. Len vďaka takýmto aktivitám môže nezisková organizácia pokračovať v rekonštrukciách slovenských nemocníc a pomáhať hospitalizovaným deťom. 

Poslednou aktivitou konajúcou sa v roku 2022 bol predaj samolepiek v tvare menoviek na vianočné darčeky, ktoré si mohli zákazníci zakúpiť v reštauráciách od 24. novembra do 23. decembra. Ich kúpou tak potešili nielen svojich najbližších, ale aj deti v slovenských nemocniciach. Zákazníci si napokon odniesli  domov na darčeky 51 558 kusov vianočných menoviek. „Sme nesmierne vďační, že aj v tomto vianočnom čase zákazníci reštaurácií McDonald’s podporili malých pacientov a ich rodiny v slovenských nemocniciach a kúpou vianočných menoviek prispeli na aktivity našej neziskovej organizácie. Aj keď ich hodnota bola len symbolické 1 euro, po celkovom sčítaní všetkých predaných kusov sme sa dostali na toto krásne číslo. Práve vďaka takýmto aktivitám si uvedomujeme, akú moc má, keď sa množstvo ľudí spojí pre dobrú vec,“ hovorí Hana Erat, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Za takmer 20 rokov zrekonštruovali priestory v 11 nemocniciach

Nezisková organizácia RMHC pomáha malým pacientom v slovenských nemocniciach už od roku 2003, keď začala s rekonštrukciou prvých nemocničných izieb a priestorov. Po takmer 20 rokoch pôsobenia na Slovensku úspešne zmodernizovala a vybavila detské oddelenia v jedenástich nemocniciach. Len v roku 2022 odovzdala vynovené priestory trom nemocniciam. V rekonštrukciách naďalej aktívne pokračuje a koncom januára ukončí aj rozsiahlu dvojročnú rekonštrukciu priestorov oddelení Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici, ktoré následne odovzdá. „Po dlhých dvoch rokoch môžeme povedať, že rekonštrukcia priestorov v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici je úspešne na konci. Počas nej sa nám podarilo zakúpiť potrebné vybavenie, ktoré novo zrekonštruované priestory skrášli, zvýši komfort hospitalizovaných detí a ich rodín a poskytne pocit domova počas ťažkých chvíľ choroby. Celkové náklady na renováciu a modernizáciu oddelení sa vyšplhali na sumu 80 000 €,“ dopĺňa Hana Erat, výkonná riaditeľka n. o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Prispieť na jej aktivity môžete kedykoľvek

Nezisková organizácia RMHC zbiera potrebné finančné prostriedky v prevádzkach McDonald’s počas celého roka. Prispieť na jej aktivity môžete nielen počas tradičných charitatívnych aktivít, ale aj pri bežnej návšteve. Vďaka konceptu reštaurácií novej generácie dokážete finančne podporiť neziskovú organizáciu zaokrúhlením pri platbe na digitálnych kioskoch alebo príspevkom do kasičiek, ktoré sa nachádzajú priamo pri pokladniach.  

Prihlásenie k newsletteru