Zbierka za „Ručičky“ prekonala rekord. Celý výťažok poputuje do detských nemocníc

9. júl 2021

Bratislava, 9. 7. 2021 – Spoločnosť McDonald’s úspešne ukončila svoju každoročnú charitatívnu akciu Ručičky, z ktorej výťažok pomôže hospitalizovaným deťom a ich rodinám v slovenských nemocniciach. Vďaka zákazníkom a odhodlaným zamestnancom sa pre neziskovú organizáciu Ronald McDonald House Charities podarilo tento rok vyzbierať rekordných 115 402 eur, čo predstavuje viac ako dvojnásobok zbierky uskutočnenej v roku 2019. Finančné prostriedky poputujú v najbližších týždňoch na rekonštrukciu priestorov detských oddelení v nemocniciach v Banskej Bystrici a Nitre.

Charitatívnu zbierka s názvom Ručičky zorganizovala spoločnosť McDonald’s na Slovensku vo všetkých svojich reštauráciách a prebiehala počas celého júna. Zbierka sa realizuje od roku 2004. Zbieraním samolepiek v tvare detskej ručičky mohli zákazníci podporiť aktivity RMHC, ktorými pomáha malým pacientom a ich rodinám v slovenských nemocniciach vytvárať vzájomnú blízkosť pre rodiny, čo pozitívne vplýva na liečbu detí a ich rekonvalescenciu. Zákazníci mali na výber žltú ručičku dostupnú za 1 euro alebo prémiovú striebornú ručičku za 5 eur.

V ktorých reštauráciách zbierku zákazníci najviac podporili? Z prvenstva sa teší McDonald’s v Banskej Bystrici, kde zákazníci prispeli najvyššou vyzbieranou sumou až za 14 491 ručičiek. V tesnom zástupe sa drží reštaurácia vo Zvolene s 8329 nálepkami, a trojicu uzatvára McDonald’s reštaurácia v Beladiciach so 6841 ručičkami. Do rebríčka TOP 10 sa dostalo aj 6 reštaurácií situovaných v Bratislave a jedna reštaurácia situovaná v Košiciach. Celkovo si zákazníci odniesli z McDonald´s reštaurácií až 101 630 kusov 1-eurových ručičiek a 2 755 kusov  5-eurových ručičiek. „Podporná kampaň trvala tento rok o dva týždne dlhšie ako po minulé roky. Sme nesmierne šťastní, že sa nám podarilo vyzbierať rekordných 115 402 eur. Je to viac ako dvojnásobok výťažku z posledného uskutočneného ročníka v roku 2019, kedy bol výťažok 45 334 eur. Môžeme tak povedať, že sa nám vďaka našim skvelým zákazníkom a odhodlaným zamestnancom podarilo dobehnúť jeden „stratený rok“ 2020, kedy sa kvôli pandémií koronavírusu zbierka neuskutočnila. Nesmierne si vážime podporu a ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili,“ odkazuje Lucia Poláčeková, PR supervízorka pre spoločnosť McDonald’s na Slovensku.

Celá vyzbieraná suma bude odovzdaná n.o. RMHC a bude určená na prebiehajúce projekty pre detské oddelenia v nemocniciach v Banskej Bystrici a Nitre. V Banskej Bystrici je cieľom projektu vytvoriť príjemné, útulné izby a spoločné priestory pre deti a sprevádzajúce osoby. Na Klinike detí a dorastu v Nitre sa RMHC, n.o., zameria na rekonštrukciu spoločných priestorov, ktoré slúžia aj ako škola, škôlka, jedáleň či herňa. Podobné rekonštrukcie nedávno prebehli aj v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch. „Rodičia veľmi oceňujú zrekonštruované priestory, prinášajú nádych domova a radosti do nemocničného prostredia. Veľmi nám pomohli nové úložné priestory. Lepšie sa nám v takýchto estetických priestoroch s deťmi pracuje, keďže sa necítia ako v nemocnici. Ďakujeme!“ hovorí pedagogička z nemocničnej školy.

Od roku 2003 pomáha organizácia RMHC malým pacientom v slovenských nemocniciach prostredníctvom rekonštrukcií nemocničných izieb, spoločných priestorov či oddychových zón, ale aj zabezpečením najmodernejších prístrojov a nového zariadenia pre detské oddelenia. Doposiaľ RMHC investovala do podpory detských nemocníc 660 000 eur. „Veľmi si vážime podporu  nášho zakladajúceho partnera, ktorým je spoločnosť McDonald’s, a zo srdca ďakujeme všetkým zákazníkom reštaurácií, ktorí prispeli alebo pravidelne prispievajú na pomoc hospitalizovaným deťom. Rovnako ďakujeme aj aktívnym zamestnancom. Aj vďaka nim sa nám za posledné roky podarilo zrekonštruovať nemocničné oddelenia a zakúpiť aj potrebné prístroje pre 11 slovenských nemocníc.dodáva Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n.o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.

Prihlásenie k newsletteru