Zmena na najvyššej pozícii McDonald's ČR a SR: novým generálnym riaditeľom je Dan Camp

2. september 2021

Po siedmich rokoch prichádza zmena na najvyššej pozícii v spoločnosti McDonald's ČR a SR. Tomasza Rogacza strieda na poste generálneho riaditeľa Dan Camp, ktorý prichádza z Ameriky.

Dan Camp pôsobí v spoločnosti McDonald´s už viac ako tridsať rokov a do tejto chvíle sa sústredil na trh v Spojených štátoch. Do Čiech a na Slovensko prichádza z pozície Operations Officer v rámci novovytvoreného Long Beach Field Office-u, kde bol zodpovedný napríklad za predaj a cash flow, riadenie prevádzky, franchisingu a mal tiež na starosť partnerstvo s franšízantami prevádzkujúcimi približne 650 reštaurácií.

"Naozaj sa veľmi teším na to, až sa pripojím k miestnemu tímu, našim partnerským franšízantom a dodávateľom v Českej republike a na Slovensku. Prinášam veľa skúseností zo Spojených štátov a verím, že spoločne môžeme túto značku posunúť o krok ďalej. Podpora a rozvoj talentov sú pre mňa veľmi dôležité a verím, že ich tu pre ďalší vývoj spoločnosti nájdem veľa, pričom McDonald´s aj naďalej zostane silným a starostlivým partnerom pre komunity a životné prostredie," hovorí Dan Camp, nový generálny riaditeľ McDonald's pre Českú republiku a Slovensko.

Počas viac ako 30 rokov v spoločnosti McDonald's pracoval Dan Camp v mnohých reštauráciách.  Z radového zamestnanca sa vypracoval na viaceré supervízorské pozície až k vedeniu tímu profesorov na Univerzite Hamburger v Chicagu. Ďalej riadil pre veľké marketingové a prevádzkové projekty na pozícii Field Service Manager a Director of Operations.  Viedol taktiež projektový manažmentový tím a nakoniec sa vypracoval až na pozíciu Operation Officera pre juhozápadnú časť  Spojených štátov.

 „Mal som tú možnosť, za ktorú som naozaj vďačný, zastávať a vyskúšať si v spoločnosti McDonald's veľa pozícií. Pracoval som s mnohými inšpiratívnymi ľuďmi. Teraz prechádzam z amerického trhu na trh európsky, čo prijímam ako výzvu, na ktorú som pripravený, a predovšetkým sa na ňu veľmi teším. Moja žena Nichole s dcérou sú rovnako tak nadšené, že môžu spoznávať vašu nádhernú kultúru a stať sa jej súčasťou," dopĺňa Camp.

Dan Camp nastupuje na pozíciu generálneho riaditeľa McDonald's pre Českú republiku a Slovensko. Vystrieda tak Tomasza Rogacza, ktorý sa po siedmich rokoch vracia do rodného Poľska na pozíciu Senior Director Restaurant Developera, v rámci ktorej bude mať na starosti prevádzku tunajších reštaurácií siete McDonald's a ich rast v rámci lokálneho trhu.

Dan Camp je ženatý a má dve deti.

 

 

 

 

Prihlásenie k newsletteru