McDonald’s pilotne spúšťa donáškovú službu McDelivery

28. január 2020

Zo 4 bratislavských reštaurácií McDonald's doručí jedlo ku dverám zákazníkov Wolt

Bratislava, 28. január 2020 – Od dnešného dňa McDonald’s na Slovensku pilotne spúšťa donáškovú službu McDelivery, ktorá si už našla množstvo nadšencov v ostatných krajinách, kde spoločnosť pôsobí. Doručenie vybraného menu ku dverám zákazníkov bude zabezpečovať doručovacia služba Wolt.

McDonald’s vnímal dopyt zákazníkov po tejto službe, preto sa rozhodol po úspešnom spustení McDelivery v Českej republike pokračovať aj na Slovensku. „Ako líder v oblasti nášho podnikania sa neustále snažíme rozširovať portfólio našich služieb aj na Slovensku, prinášať stále niečo inovatívne, aby sme zlepšovali zákaznícku skúsenosť a dostupnosť našich produktov. Jednou z nich je aj služba McDelivery, ktorú sme sa rozhodli spustiť v rámci testovacej verzie v štyroch bratislavských reštauráciách. Veríme, že služba splní očakávania našich zákazníkov, ktorí budú službu využívať v spádovej oblasti v okolí vybraných reštaurácií,“ vysvetľuje Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald's pre SR a ČR. Zvládnuť donášku rýchleho občerstvenia si vyžaduje dobrú logistiku a spoľahlivý servis. Práve preto sa McDonald’s rozhodol pre donáškovú službu Wolt, ktorá na slovenský trh vstúpila v septembri minulého roka. „Máme veľkú radosť, že na Slovensku začína McDelivery exkluzívne práve s Woltom. Pre veľa užívateľov našej služby je McDonald’s pochúťka a legenda v jednom. Veríme teda, že si rýchle doručenie Big Macu, slávnych hranolčekov a Happy Mealu všetci zamilujú,” hovorí Ján Foret, generálny manažér spoločnosti Wolt pre SR a ČR.

Z ponuky obľúbeného reťazca bude dostupná takmer celá ponuka s výnimkou produktov z kaviarenskej časti McCafé. Rozvoz bude fungovať v úvodnom režime zo 4 pobočiek McDonald’s v Bratislave: Aupark, Budatínska, Prievozská a Račianska. Kuriéri z Woltu doručia v týchto častiach mesta McMenu k zákazníkovi za 25 minút. Objednávky si môžu zákazníci v dosahu do 2,5 km z uvedených reštaurácií objednať v aplikácii Wolt alebo na stránke Wolt, a to každý deň od 11.00 do 22.00 hod (viď priložená mapka). Aplikácia bude so zákazníkom komunikovať intuitívne, napríklad v zobrazovaní reštaurácií, ktoré sú nielenže v rádiuse doručenia, ale cez algoritmus, ktorý kombinuje preferencie zákazníka, vzdialenosť od neho a čas doručenia.

O spoločnosti McDonald's Slovensko

Spoločnosť McDonald's pôsobí na slovenskom trhu od roku 1995. Prvá reštaurácia bola otvorená v Banskej Bystrici. V novembri roku 2003 vznikla na Slovensku charitatívna organizácia Ronald McDonald House Charities. Aktuálne je na Slovensku 33 reštaurácií, z ktorých je 15 v Bratislave a ostatných 18 v Banskej Bystrici, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiline a na diaľničnom úseku R1 smer Beladice. Súčasťou 25 reštaurácií je obľúbený koncept McCafé, ktorý sa predstavil v roku 2009. V tomto roku predstavila značka McDonald's na Slovensku prvé reštaurácie z konceptu reštaurácií novej generácie. Do konca roku 2020 budú mať zavedený tento inovatívny koncept všetky reštaurácie na Slovensku. V ankete Najzamestnávateľ roka za rok 2018 sa spoločnosť McDonald‘s Slovensko umiestnila na 1. mieste v kategórii Cestovný ruch, gastro, hotelierstvo.

Prihlásenie k newsletteru