Zamestnancov McDonald's prekvapili decembrové výplaty. K vianočným odmenám dostali po novom navýšenie platu o 10 %

15. január 2018

Slovenských zamestnancov reštaurácií McDonald's potešila v decembri vyššia výplata. Okrem Vianočných odmien ich čakalo prekvapenie vo forme navýšenia platu v priemere o 10 %. Príjemná zmena sa dotkla všetkých zamestnancov, ktorí v McDonald's pracujú dlhšie, ako tri mesiace.

Príjemné zmeny zamestnanci pocítili na výplate už začiatkom decembra. McDonald's sa im takto poďakoval za prácu a atmosféru, ktorú v reštauráciách vytvárajú. „Na našich spolupracovníkov – kolegov sme hrdí, vieme, že práve oni sú tvárou značky a prvým kontaktom, ktorí sprostredkuje zákazníkovi príjemný zážitok počas návštevy. Zvýšenie miezd a rôzne benefity, ktoré im ponúkame, sú na jednej strane poďakovaním a na druhej strane aj motiváciou pre budúcich kolegov,“ hovorí Tomasz Rogacz, generálny riaditeľ McDonald's ČR/SR.

Oblasť ľudských zdrojov zohráva v McDonald's dôležitú úlohu. Aj na základe toho vznikol prepracovaný systém vzdelávania zamestnancov, možností kariérneho rastu, ako aj systém odmeňovania. McDonald's je pre mladých ľudí často prvou pracovnou skúsenosťou, ktorá prináša zaujímavé možnosti. „Začiatočníci sa u nás od prvého dňa učia komunikácii so zákazníkom, postupom času získavajú technické znalosti, prezentačné schopnosti, skúsenosti s plánovaním a manažovaním, ktoré sú po pár rokoch práce dobrým základom pre samostatné podnikanie,“ opisuje Tomasz Rogacz. Navýšenie miezd v spoločnosti je podľa jeho slov zároveň krokom, ako v McDonald's vytvoriť ešte atraktívnejšie prostredie pre začiatočníkov. „Nástupná mzda pri nových zamestnancoch, ktorú v súčasnosti komunikujeme pri prijímaní do zamestnania sa pohybuje na úrovni 800 eur v hrubom. Táto suma zahŕňa základnú mzdu, príspevok na udržiavanie uniformy, započítaných päť nočných zmien a hmotnej zodpovednosti. Popri tom budúci zamestnanci získavajú aj mnoho ďalších zamestnaneckých benefitov,“ vysvetľuje Tomasz Rogacz.

McDonald's na Slovensku patrí medzi najlepšie platiace firmy v gastro odvetví. Podľa portálu Platy.sk predstavuje priemerná mzda na pozícii pracovníka rýchleho občerstvenia v priemere 700 eur v Bratislave a 500 eur mimo hlavného mesta. Priemerná mzda v McDonald's na tejto pozícii je vo všetkých regiónoch Slovenska rovnaká a po novom takmer o 100 eur vyššia v porovnaní s konkurenciou.

Z ďalších zamestnaneckých benefitov možno spomenúť rozsiahly systém školení, príplatky za nadčasy, nočné zmeny, ale aj prácu počas sviatkov, teplé ale i chladené nápoje počas celého dňa, 55 % zľava na stravu pred, počas aj po zmene, príspevky zo sociálneho fondu na kultúrne a športové aktivity, firemné teambuildingové akcie a v neposlednom rade finančné výhody, akými sú variabilná zložka platu v závislosti od mesačnej tržby prevádzky, či pravidelné pracovné hodnotenie, na základe ktorého dochádza k prehodnoteniu mzdy.

Počas 20 rokov sa McDonald's zapísal medzi najväčších slovenských zamestnávateľov. Dáva príležitosť ľuďom so sťaženými možnosťami zamestnať sa, pričom ponúka veľkú flexibilitu pracovného času, možnosť plánovania zmien, ale aj získanie pracovných zručností, ktoré ocenia najmä študenti, mamičky s malými deťmi, ľudia bez praxe, či s fyzickým alebo duševným postihnutím. V McDonald's v súčasnosti pracuje 23 zamestnancov s ťažkým zdravotným postihnutím a 13 klientov chránených dielní. Hospodárske výsledky spoločnosti McDonald's Slovensko za rok 2015 ukázali, že minulý rok bol pre spoločnosť mimoriadne priaznivý. Okrem toho, že McDonald's oslávil na Slovensku už 20 rokov pôsobenia, zaznamenal najvyšší počet obslúžených zákazníkov – s nárastom až o 5,7% a hrubé tržby vo výške 62,6 milióna eur čo predstavuje medziročný nárast o 5,10 %. McDonald's v súčasnosti na Slovensku zamestnáva 1 750 ľudí. Počet reštaurácii v dvanástich slovenských mestách sa ustálil na čísle 30, 22 z nich je rozšírených o úspešný koncept McCafé.

Kontakt pre médiá
Zuzana Svobodová
PR/Communications Director
Mcdonald's ČR/SR
Tel.: +420 222 007 350
E-mail: zuzana.svobodova@cz.mcd.com

Prihlásenie k newsletteru