Hana Mlkvá

Riaditeľka RMHC, n.o.

“Pretože je to moja zodpovednosť”

Vzťah k prírode je jedným z najpodstatnejších v mojom živote. Na rozdiel od mnohých iných vzťahov trvá celý život, od nášho narodenia až do smrti. Je preto našou voľbou a zodpovednosťou, aký tento celoživotný vzťah bude a pre ktoré momenty sa rozhodneme byť plne prítomní.

Príroda je pre mňa úžasným zdrojom a inšpiráciou. Striedanie ročných období, každodenný východ a západ slnka, spln a nov mesiaca. Nekončiace prúdenie riek a sila vetra. Príroda v nás – 72 úderov srdca za minútu...

V súčasnosti však zabúdame na to, že každý zdravý vzťah musí byť recipročný. Čerpanie prírodných zdrojov sa stalo pre nás samozrejmosťou. Na rozdiel od našich predkov, však už vieme, aké to má následky aj ako by sme mohli zabrániť ďalším nenávratným zmenám v prírodných systémoch, aby tu boli pre ďalšie generácie.

O Hane

PUž ako študentka bola dobrovoľníčkou na letných ochranárskych táboroch: či už šlo o záchranu pamiatok - zrúcaninu zvolenského Pustého hradu, úzkorozchodnej železničky na Hornej Orave –, alebo pri ručnom kosení bošáckych lúk, aby sa zachovala ich pôvodná druhová rozmanitosť.

Pre pomoc ľuďom sa rozhodla aj vo svojom profesnom smerovaní. Pracovala vo viacerých českých a slovenských neziskových organizáciách, kde pomáhala pri vzniku a rozvoji dobrovoľníckych a darcovských programov.

V súčasnosti je riaditeľkou neziskovej organizácie RMHC, ktorá od roku 2003 zlepšuje podmienky hospitalizácie pre choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach.

Napíš svoje pretože

Napíš nám, prečo práve tebe záleží na našej prírode, okolitej krajine alebo planéte Zem. Každé pretože je správne.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Spoločnosť McDonalds Slovakia spol. s r.o. si vyhradzuje právo zaslaný príspevok upraviť, prípadne nezverejniť.

Plastové sme nahradili . Pretože nepomôže žiadny .

Prihlásenie k newsletteru