Samuel Kováčik

Teoretický fyzik, zakladateľ projektu Vedátor

“Pretože príroda je to najúžasnejšie, čo okolo seba máme”

Prečo by sme sa mali správať ústretovo voči životnému prostrediu?

Po prvé, príroda je podľa mňa to najúžasnejšie, čo okolo seba máme. Bola okolo nás veky a ešte dlhé veky môže vydržať. Je úplne nezmyselné ju ničiť kvôli krátkodobému potešeniu či pohodliu.

Po druhé, správne fungujúce životné prostredie nám toho veľa dáva. Nejde len o potravu, ale aj ochranu pred živlami, čistý vzduch či miesto na relax.

No a po tretie, životné prostredie tu nie je len pre nás, ale aj pre naše deti a všetky generácie, čo prídu po nich. Zničené životné prostredie si odnesú hlavne oni. A snáď nechceme, aby na nás spomínali ako na generáciu, čo takéto niečo dovolila.

O Samuelovi

Samuel je teoretický fyzik, dizertáciu získal na FMFI UK, odkiaľ sa pobral na Dublinský Inštitút Pokročilých Štúdií, kde získal výskumný grant od Írskej výskumnej nadácie. Vo výskume sa zaoberá modifikáciami kvantovej mechaniky, numerickými simuláciami a maticovými modelmi. V roku 2016 založil projekt Vedátor, kde dodnes píše veľkú časť textov, nahráva a edituje Vedátorský podcast a spravuje sociálne siete, s cieľom priblížiť vedu čo najviac ľuďom. Vo voľnom čase trochu športuje číta, varí a hráva hry.

Napíš svoje pretože

Napíš nám, prečo práve tebe záleží na našej prírode, okolitej krajine alebo planéte Zem. Každé pretože je správne.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Spoločnosť McDonalds Slovakia spol. s r.o. si vyhradzuje právo zaslaný príspevok upraviť, prípadne nezverejniť.

Plastové sme nahradili . Pretože nepomôže žiadny .

Prihlásenie k newsletteru