Originálne vtáčie búdky

V spolupráci s malou rodinnou firmou ORNIS, s.r.o. sme sa koncom roka 2020 pustil do výroby búdok pre vtáčiky. Pri 20 reštauráciách McDonald's naprieč celým Slovenskom sme malým operencom vytvorili bezpečné miesta, kde môžu kedykoľvek zahniezdiť. Hravé vtáčie búdky sú vymaľované ekologickými farbami a kompenzujú nedostatok hniezdnych príležitostí v mestách. V rámci projektu sme preškolili aj našich zamestnancov, aby vedeli, ako správne búdky osádzať a následne sa o ne starať.

Mestské vtáctvo nie je ani zďaleka iba kozmetickým doplnkom našich ulíc či parkov. Vtáky sú nezastupiteľnou súčasťou životného prostredia. Okrem štandardnej užitočnosti nám spestrujú každodenný život svojou prítomnosťou a spevom. Našej mysli dodávajú stimuly, ktoré fádna mestská infraštruktúra jednoducho nikdy nenahradí. Ich štebot pôsobí upokojujúco, no predovšetkým nás zbavujú škodcov a hmyzu. Napriek ich nemalému významu vtákom často nevedomky škodíme. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ich z roka na rok ubúda. Jedným z najzásadnejších dôvodov je nedostatok vhodných miest na hniezdenie. Vytvoriť si „strechu nad hlavou“ im znemožňujú i nové zateplené fasády bytových domov.

Zodpovedný prístup je súčasťou filozofie nášho podnikania a uvedomujeme si dôležitosť každej iniciatívy v prospech symbiózy s prírodou.

Napíš svoje pretože

Napíš nám, prečo práve tebe záleží na našej prírode, okolitej krajine alebo planéte Zem. Každé pretože je správne.

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Spoločnosť McDonalds Slovakia spol. s r.o. si vyhradzuje právo zaslaný príspevok upraviť, prípadne nezverejniť.

Ďalšie projekty

Prihlásenie k newsletteru