Upratujeme okolie reštaurácií McDonald's

Kampaň NAŠE PRETOŽE sme spustili aj preto, aby sme upozornili na to, čo robíme pre naše životné prostredia a akými konkrétnymi krokmi sa uberáme smerom k trvalej udržateľnosti. Jednou z aktivít je aj upratovanie a čistenie bližšieho i vzdialenejšieho okolia pri našich reštauráciách. Naše upratovacie hliadky, ktoré voláme Trash Patrols, sú naozaj aktívne a doposiaľ vyzbierali stovky vriec odpadu po celom Slovensku.

V McDonald's počúvame a reagujeme na vaše podnety a v rámci kampane NAŠE PRETOŽE aj my predstavujeme dôvod, prečo upratujeme okolie svojich reštaurácií ešte častejšie a príkladnejšie spolu s našimi zamestnancami. Tým dôvodom ste VY.

Naším cieľom je udržiavať čistotu nielen v okolí našich reštaurácií, ale aj v širšom okolí miest, či regiónov, kde sa snažíme pôsobiť ako dobrý sused. Prostredníctvom projektu #MekáčUpratuje sa snažíme motivovať aj zákazníkov a širokú verejnosť k udržateľnejšiemu spôsobu života. Do programu sa zapájajú stovky našich zamestnancov každý mesiac a realizujú upratovania na pravidelnej báze. Naši zamestnanci sa zapájajú aj do iniciatívy Upracme Slovensko a spoločnosť McDonald's sa stala v roku 2022 tiež hlavným partnerom celonárodného podujatia Naše mesto.

“Uvedomujeme si, že sme súčasťou mnohých komunít, kde pôsobíme a záleží nám na tom, aké životné prostredie je okolo nás. Aktívne sa preto zapájame nielen do iniciatív, akým je napríklad Upracme Slovensko, ale realizujeme aj vlastné programy s celospoločenským významom. Interný program „Mekáč upratuje“ sa stal súčasťou pravidelných aktivít či dokonca tímbildingov našich kolegov v reštauráciách, ktorí hrdo nosia reflexné vesty s nápisom Trash Patrol a tým motivujú aj ostatných správať sa zodpovedne.”

Upresňuje Lucia Poláčeková, PR manažérka pre McDonald's na Slovensku.

Skvelou inšpiráciou je prevádzka pod Tatrami v Liptovskom Mikuláši, kde #MekáčUpratuje nielen širšie okolie, ale kde umiestnil lokálny Trash Patrol pri najväčšom liptovskom jazere aj vlastne vyrobené triediace sudy na odpad pre turistov, o ktoré sa tiež zamestnanci zodpovedne starajú a pravidelne ich obsah vyhadzujú.

Další projekty

Prihlásenie k newsletteru