Záväzok voči rodinám

McDonald's navštevujú milióny rodín každý deň. „Rodinný“ ráz našich reštaurácií sme presadzovali od úplného začiatku a ani do budúcnosti nemáme v pláne meniť kurz.

Celosvetový záväzok McDonald's

Rodinný život sa točí hlavne okolo detí, a preto sa naše prísľuby týkajú aj menu pre najmenších. Happy Meal, jeden z našich ikonických produktov, už teraz obsahuje ovocie alebo zeleninu. Do roku 2022 sme sa rozhodli svoje vlastné kritériá ešte pozdvihnúť a sprísniť. Minimálne 50 % detských menu bude mať energetickú hodnotu rovnú alebo menšiu než 600 kalórií, menej než 650 mg sodíka a najviac 10 % kalórií z nasýtených tukov a z pridaného cukru. Do roku 2022 bude ponuka detských pokrmov očistená od umelých aróm a farbív. Pri detských pokrmoch, pri ktorých to bude možné, celkom odstránime umelé konzervačné látky bez toho, aby sme ohrozili bezpečnosť, chuť, kvalitu alebo hodnotu nášho jedla. Zároveň chceme klásť dôraz na komunikáciu s rodičmi. Je pre nás dôležité, aby o tom, čo u nás jedia ich deti, vedeli čo najviac.

U nás

Česká republika a Slovensko sa na zavedenie vyššie zmienených noriem už nejaký čas pripravujú. Aktuálne napríklad až 99 % ponúkaných kombinácií Happy Mealu obsahuje menej než 600 kalórií.

Objav viac

Prihlásenie k newsletteru